ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 Warszawa
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
 
15-06-2018   -    

 

 

Dom Kultury Kadr
Muzyczne obrazy
Dom Kultury Kadr

ul.W. Rzymowskiego 32
02-697 Warszawa

http://www.dkkadr.waw.pl
promocja@dkkadr.waw.pl
Dom Kultury Kadr
16.30
BEZPŁATNE       
 
Muzyka
Koncert w ramach Otwartych Pracowni

sala: Broadway
wstęp wolny

Koncert przygotowany przez Laboratorium Dźwięku Marka Żurawskiego i Szkołę Tańca Releve Beaty Kociałkowskiej. W programie zaprezentują się dzieci z zespołu baletowego Pikuliny, młodzież z grupy musicalowej i Videoclip Dance. Grupy do występu przygotowała Beata Kociałkowska, a także Ola Młot, Ania Kostrzyńska i Milena Maciejewska.

Koncert jest kontynuacją wieloletniego projektu edukacji przez sztukę. Powstała 23 lata temu unikalna orkiestra Laboratorium Dźwięku tworzy grupa młodzieży w wieku 16-22 lat. Wszyscy rozpoczynali swą muzyczną przygodę w pracowni muzycznej DK Kadr prowadzonej przez Marka Żurawskiego. Ideą przyświecającą powstaniu zespołu była możliwość muzykowania w grupie. W Laboratorium Dźwięku, każdy ma możliwość wykonywania odmiennych partii instrumentalnych. I to nie tylko w odrębnych utworach, ale często także w ramach jednej kompozycji. W repertuarze orkiestry znajdują się utwory m.in: J.S. Bacha, A. Dvoraka, E. Griega, Ludwiga van Beethovena, A. Parta i J. Sibeliusa, znane tematy filmowe, a także utwory rozrywkowe.

Marek Żurawski – dyrygent, kompozytor, muzyk. Jest autorem muzyki do ponad 150 spektakli teatralnych w Polsce, Francji, Hiszpanii, Rosji, Danii i Białorusi. Od lat pracuje z młodzieżą (m. in. Gawęda i Teatr Muzyczny Pantera), przez szereg lat współprowadził warsztaty teatralno-muzyczne. Jest autorem rubryki Know-How oraz członkiem kolegium redakcyjnego kwartalnika muzycznego PRESTO, jurorem na międzynarodowych festiwalach teatralnych i muzycznych.
Od 2006 r. Dyrektor Organizacyjny Międzynarodowego Festiwalu Teatru Lalek i Animacji Filmowych dla Dorosłych „Lalka Też Człowiek”.
Prowadzi również zajęcia emisji głosu z aktorami i piosenkarzami. Jest organizatorem corocznych orkiestrowych warsztatów muzycznych dla młodzieży.

  
http://www.dkkadr.waw.pl/muzyczne-obrazy-2/
 
Miejsce:
Dom Kultury Kadr
 
Godz.
16.30
       

 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2019


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury