ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 Radomsko
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
 
03-10-2018   -   09-10-2018 

 

 

Miejski Dom Kultury w Radomsku
RÓŻEWICZ OPEN FESTIWAL 2018
Miejski Dom Kultury w Radomsku

ul. Brzeźnicka 5
97 - 500 Radomsko
kasa tel. 519 144 508
bilety@mdkradomsko.pl

http://www.mdkradomsko.pl
info@mdkradomsko.pl
Miejski Dom Kultury w Radomsku
16:00
       
 
Teatr
Różewicz Open Festiwal. Zawsze w Radomsku. To jedyny w Polsce festiwal poświęcony twórczości trzech wybitnych twórców kultury: Janusza, Tadeusza i Stanisława Różewiczów. Wszystko dzieje się w mieście, w którym spędzili młodość i gdzie rodziły się ich twórcze inspiracje.
Festiwal jest przedsięwzięciem interdyscyplinarnym. Co roku na radomszczańskiej scenie prezentowane są najnowsze inscenizacje dramatów Tadeusza Różewicza. Wyświetlane są filmy Stanisława. Przypominana jest poezja najstarszego z braci – Janusza.
W tym roku na radomszczańskim festiwalu zobaczyć będzie można wyjątkowe prezentacje teatralne. Warszawski teatr Polonia pokaże spektakl „Na czworakach” w reż. J. Stuhra. Inscenizację dramatu Tadeusza Różewicza zobaczyć będzie można 9 października, w dniu urodzin dramaturga.
Przyjedzie też stołeczny teatr „Studio”, który 5 października wystawi „Kartotekę rozrzuconą” w reż. Radosława Rychcika, a dwa dni później krakowski teatr „Barakah” pokaże„ Świadków” wg T. Różewicza.
To już tradycja, że Różewicz Open Festiwal to doskonałe miejsce na teatralne premiery. Tym razem będzie to „Głodomór” w wykonaniu Kamila Suszczyka. Student warszawskiej Akademii Teatralnej swój monodram przygotował na podstawie różewiczowskiego „Odejścia Głodomora”.
Zaplanowano również forum dramatu, w którym udział zapowiedzieli aktor Wojciech Pszoniak, reżyserka i pisarka Bronka Nowicka i literaturoznawca Joanna Lisiewicz. Rozstrzygnięty zostanie X Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Janusza Różewicza.
Nie zabraknie tematycznych wystaw. Swoje prace zaprezentuje m.in. Teresa Kępowicz i Janusz Stankiewicz.
Będą też warsztaty literaturoznawcze z dr Joanną Lisiewicz i teatralno-scenograficzne, które poprowadzi prof. Marek Chowaniec.
Nie zabraknie filmów Stanisława Różewicza w tym m.in. „Głosu z tamtego świata” i spotkań z ludźmi, którzy pamiętają wielkiego reżysera, przyjedzie m.in. Marcin Filipowicz. W organizację tych wydarzeń włączy się radomszczańska Miejska Biblioteka Publiczna. Zaplanowano też spacer po Radomsku śladami braci Różewiczów i tematyczne konkursy nawiązujące do spuścizny artystycznej braci.
Różewicz Open Festiwal 2018 trwał będzie od 3 do 9 października. Organizatorem festiwalu jest Miejski Dom Kultury, partnerem Miasto Radomsko. Projekt dofinansowany jest ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. ROF 2018 wsparło też PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna S.A., Ardagh Group oraz Łódzka Specjalna Strefa Ekonomiczna. A wszystkie szczegółowe informacje www.rozewiczopen.pl i www.mdkradomsko.pl
  
http://www.mdkradomsko.pl/2018/09/14/rozewicz-open-festiwal-program/
 
Miejsce:
Miejski Dom Kultury w Radomsku
 
Godz.
16:00
       

 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2019


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury