ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
 
09-12-2018   -   11-12-2018 

 

 

Augustowskie Placówki Kultury
3xGdynia - 6.edycja
Augustowskie Placówki Kultury

Miejski Dom Kultury
Rynek Zygmunta Augusta 9, Augustów

Miejska Biblioteka Publiczna
ul. Hoża 7, Augustów

Muzeum Ziemi Augustowskiej
Dział Etnograficzny
ul. Hoża 7, Augustów

Dział Historii Kanału Augustowskiego
ul. 29 Listopada 5a, Augustów

http://www.apk.augustow.pl
kino Iskra w Augustowie, ul. 3 Maja 38
19:00
       
 
Film
3xGdynia po raz szósty

Kochana Widownio! Zbliża się jedna z naszych (i mamy nadzieję – Waszych) ulubionych imprez Kinochłona! 3xGdynia startuje już 9 grudnia. Karnety na cały Przegląd już można kupować w Miejskim Domu Kultury. Wszystkim tym, którzy jeszcze wahają się, czy warto spędzić z nami trzy dni w kinie, mówimy „tak!” i przedstawiamy harmonogram na wszystkie dni.
Rozpoczynamy w niedzielę 9 grudnia o godz. 19:00. Głównym filmem tego wieczoru będzie „Wilkołak” Adriana Panka, który obejrzymy przedpremierowo. Laureat Złotego Lwa za reżyserię opowiada historię ośmiorga dzieci wyzwolonych z obozu Gross-Rosen, które trafiają do prowizorycznego sierocińca w opuszczonym pałacu wśród lasów. Po obozowych przejściach starają się dojść do siebie, ale instynkt przetrwania bierze górę, gdy Niemcy wypuszczają w las obozowe wilczury… To mistrzowsko skonstruowane, współczesne kino grozy, które wciąga, trzyma w napięciu już od pierwszych minut i – w pozytywnym znaczeniu – wgniata widza w fotel.

Krótkometrażową niespodzianką tego wieczoru będzie „Atlas” w reżyserii Macieja Kowalskiego z Tomaszem Kotem w jednej z ról. Opowieść o pensjonariuszu szpitala psychiatrycznego to filmowy żart skupiający się wokół człowieka, który wygląda, jakby w pojedynkę podtrzymywał całą kulę ziemską.

Oba filmy obejrzą z nami Adrian Panek – reżyser „Wilkołaka” i Nicolas Przygoda, odtwórca jednej z głównych ról w tym filmie. W krzyżowy ogień pytań weźmie panów gospodarz Przeglądu, znany i lubiany przez augustowską widownię – Michał Oleszczyk.
Poniedziałek 10 grudnia przyniesie kolejną porcję filmowych wrażeń. Tego dnia przeprowadzimy nasz coroczny quiz wiedzy o polskim kinie i Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. A co obejrzymy? „Okna, okna” Wojciecha Solarza, którego także będziemy gościć tego wieczoru. Aktor, którego znają Państwo na pewno z „U Pana Boga w ogródku” (i „…za miedzą” też!) Jacka Bromskiego, to istny człowiek orkiestra – film po obu stronach kamery, teatr, kabaret, produkcja. Jego „Okna, okna” epatują ciepłem, zaskakują humorem, kreatywnością i jakimś szczególnym rodzajem tajemniczej melancholii. Mamy nadzieję.. ba! Mamy pewność! że film zarazi Państwa pozytywną energią!
Nie zabraknie krótkiego metrażu – „Relax” Agnieszki Elbanowskiej przeniesie nas do ośrodka wczasowego szykującego się do przyjazdu gości i sprawdzimy, czy jego właścicielom uda się przemianować dom wczasowy na ośrodek dla uchodźców, aby zdobyć ministerialną dotację.
Na finał szóstej edycji Przeglądu 3xGdynia zostawiliśmy film, który podbił serca gdyńskiej widowni i festiwalowego jury. 11 grudnia o 19:00 zagramy „Fugę” Agnieszki Smoczyńskiej, która pokaże nam drogę do odzyskania tożsamości. Alicja – główna bohaterka filmu – traci pamięć. Po dwóch latach „dochodzenia do siebie” wraca do rodziny. Bliscy nie poznają kobiety, a i ona nie pamięta że jest żoną i matką, że kocha. Jest obca we własnym domu… Czy poznanie prawdy o sobie da jej szczęście? Rozgryźć tę historię pomoże nam filmoznawca i socjolog Maciej Białous.
To nie koniec wrażeń festiwalowych – we wtorek rozstrzygniemy filmowy quiz i rozdamy nagrody. Nie zabraknie także krótkiego metrażu – filmu „Zwykłe losy Zofii” Dominiki Gnatek, laureata nagrody głównej w Konkursie Filmów Krótkometrażowych gdyńskiego festiwalu. Kim jest tytułowa Zofia? – niepoprawną romantyczka, która przypadkowo spotyka byłego chłopaka. Kilka lat wcześniej musiała wyjechać przez niego do innego miasta. Jak potoczą się dalsze losy tej pary – sprawdźcie razem z nami.
Wszystkie gdyńskie wieczory zaczynamy o 19:00 w augustowskim kinie Iskra, a bilety i karnety czekają na Państwa – tak jak zawsze w Miejskim Domu Kultury. Więcej szczegółów na temat filmów i gości można znaleźć na naszej stronie internetowej kinochlon.pl i fejsbukowym wydarzeniu. Bądźcie z nami – emocji nie zabraknie!
- - -
Cennik:
Bilet na jeden wieczór filmowy – 15 zł
Karnet na cały przegląd – 30 zł
Sprzedaż i rezerwacje: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 87 643 36 59
  
http://kinochlon.pl/gdynia-2018
 
Miejsce:
kino Iskra w Augustowie, ul. 3 Maja 38
 
Godz.
19:00
       

 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2019


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury