ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Średniowieczna sztuka powstaje w Galerii Katowickiej
 
09-07-2020
Leśna Baza - Przystanek Natura.
 
17-06-2020
Speed-ball Online.
 
16-06-2020
Wizyta studyjna w Drzewicy.
 
12-02-2020
Ferie ze Speed-ballem.
 
12-02-2020
Speed-ball dla młodzieży.
 
06-01-2020
Spotkanie liderów speed-balla z Małopolski w Myślenicach.
 
18-12-2019
Seniorzy z Wawrzeńczyc to innowatorzy – będą promować nowy sport!
 
18-12-2019
Akademia Speed-ball w Gminie Raciechowice.
 
18-12-2019
III Mikołajkowe Zawody w Speed-ballu.
 
11-12-2019
Przystanek Kultura na ziemi myślenickiej.
 
Przystanek Zero-waste, czyli jak generować mniej śmieci.
 
20-10-2019
RELACJE
Speed-ball. Trwa rekrutacja na bezpłatne zajęcia sportowe.
27-07-2020
Jeszcze tylko kilka dni trwa rekrutacja na bezpłatne zajęcia sportowe. Projekt otrzymał dofinansowanie z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Treningi będą obywały się w Myślenicach.

Gra, którą możemy nazwać egzotyczną, bo pochodzi z Egiptu. Mowa o speed-ballu. Dyscyplina przywędrowała do Polski sześć lat temu i zyskuje w naszym kraju coraz większą popularność.

Aby grać w speed-ball potrzebne są rakiety oraz piłka przymocowana do pionowego masztu. Piłeczkę należy odbić w taki sposób, aby wykonała koło wokół statywu. Obijać ją można samemu, w parach, lewą i prawą ręką.

Trening refleksu i koncentracji
Speed-ball to sport, który ma wiele zalet. Aby precyzyjnie trafiać w eliptyczną piłkę, która krąży wokół masztu trzeba się skoncentrować. Dlatego regularne ćwiczenia polepszają koncentrację. Treningi bardzo dobrze wpływają na koordynację ruchowo-wzrokową.

Regularna gra rozwija refleks i zwinność. Poruszanie się po kortach podczas rozgrywek to z kolei trening spostrzegawczości, równowagi i szybkości reakcji. Speed-ball jest sportem w którym trenuje się obiema rękami, dzięki czemu rozwijana jest także ręka niedominująca. Wielu praworęcznych speed-ballistów na podobnym poziomie gra lewą ręką i odwrotnie.

Zajęcia w mistrzowskim stylu
Proponowany program obejmuje elementy gimnastyki, gry i zabawy oraz speed-ball. Zajęcia prowadzi Zbigniew Bizoń – wielokrotny Mistrz Polski w Speed-ballu oraz brązowy medalista Mistrzostw Świata w tej dyscyplinie. To zarazem jeden z najlepszych trenerów w Polsce posiadający kilka lat doświadczeń budowanych na międzynarodowych szkoleniach, zawodach i obozach.

Speed-ball przywędrował do Polski z Egiptu. Początkowo traktowany była jako trening dla tenisistów ziemnych. Z czasem przerodził się w nowy, odrębny sport. Od 1984 roku spisane zostały zasady i rozgrywane są zawodny, także międzynarodowe. Od 2014 roku rozwija się na ziemi myślenickiej dzięki zaangażowaniu członków Stowarzyszenia Sportownia.Kontakt do Organizatorów:
Tel: 794 603 701
info@sportownia.eu

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

  


 

miejsce wydarzenia:
Myślenice


 

 Copyright © 2002-2021


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją