Warsztaty poprowadzi ornitolog Krzysztof Beznar wraz ze swoją córką — miłośniczką przyrody — Gają.
wstęp: bezpłatny. Wkrótce poinformujemy Państwa na jakiej platformie udostępnimy warsztaty.
Na warsztatach dowiemy się co można zrobić, aby ułatwić ptakom życie w mieście. Obalimy mity dotyczące żywienia ptaków i zwrócimy uwagę na pułapki, które czyhają na ptaki. Wspólnie nauczymy się robić poidełko dla ptaków i owadów oraz prosty karmnik dla pt(...) ... więcej »
„Kłamstwo” – spektakl w reżyserii Wojciecha Malajkata
Augustowskie Placówki Kultury zapraszają na pierwszy w tym roku spektakl teatralny na żywo! 4 marca 2021 roku na scenie kina Iskra (ul. 3 Maja 38) będzie można obejrzeć sztukę pt. „Kłamstwo”.
Spektakl wyreżyserowany przez Wojciecha Malajkata jest niesamowitym i przenikliwym, a przy tym, o zgrozo, zabawnym studium, właśnie... Kłamstwa.
Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwycz(...) ... więcej »
Wystawa „Świat Ajnów” to wyjątkowa ekspozycja, na którą składają się materialne świadectwa kultury autochtonicznej ludności Japonii.
Na ekspozycji można zobaczyć przedmioty związane zarówno z codziennością Ajnów (narzędzia i pozyskiwanie surowców, stroje, przygotowywanie i podawanie posiłków), jak i światem wierzeń i obrzędów. Osobną kategorią są współczesne wyroby „Ainu Design”, funkcjonujące jako sztuka pamiątkarska, a także eksponaty ilustruj(...) ... więcej »
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, Rybnik ul. 1 Maja 91B, tel. 32 4216222, www.dkchwalowice.pl zaprasza wszystkich do udziału w Konkursie Plastycznym na Wianek/Wieniec Wielkanocny.
Termin składania prac - do 22 marca 2021 r.
Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań plastycznych związanych zwyczajami i tradycjami Wielkanocy, rozwijanie wrażliwości artystycznej i estetycznej oraz stworzenie uczestnikom możliwości prezentacji dokonań t(...) ... więcej »
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach (Rybnik ul. 1 Maja 91B) www.dkchwalowice.pl zaprasza DZIECI do udziału w 39. Festiwalu Piosenki Dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rybnika Piotra Kuczery.
Zgłoszenia w dniach 5 - 8 kwietnia 2021 r.!
Festiwal Piosenki Dziecięcej w Rybniku to festiwal o bogatej tradycji. Jego pomysłodawcą i inicjatorem był Tadeusz Paprotny - wielki animator kultury dziecięcej, stąd (...) ... więcej »
Klub Rodziców w ARTzonie to spotkania w ciepłej i przyjemnej przestrzeni, w której zarówno dorośli, jak i dzieci mogą czuć się bezpiecznie. Tutaj rodzice mają okazję wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami. Korzystając z idei naturalnego rodzicielstwa, opartego na nawiązywaniu bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem i wspólnego spędzania czasu, chcemy wzmacniać i budować więzi rodzinne.
Mistrzejowicki Klub Rodziców to miejsce dla rodziców z małymi dziećmi, poszukujących miejsc przyjaznych, w których można spotkać się, wspólnie pobyć, wymienić doświadczeniami, a także dowiedzieć się od specjalistów, jak radzić sobie np. podczas ciąży, porodu, jak bezpiecznie, zdrowo wychowywać dzieci i jak dbać o ich rozwój.
Współcześni rodzice są zazwyczaj aktywni, poszukują wiedzy, informacji i kontaktów, chcą się rozwijać i dokształcać. Na (...) ... więcej »
Festiwal Czekolady po raz pierwszy w Krakowie, odbędzie się w klimatycznej przestrzeni Stara Zajezdnia by DeSilva 20-21 marca 2021
Na miłośników czekolady, pasjonatów cukiernictwa, koneserów oraz najbardziej wymagających degustatorów – naszych dzieci , czekać będą niesamowite smaki, kształty i kolory, a to wszystko za sprawą ziarna kakaowca.
Manufakturzyści z Polski i z zagranicy, atrakcyjny dedykowany Wielkanocy program artystyczny oraz (...) ... więcej »
Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i naucz się podstawowych technik samoobrony. Od samego początku, w damskim towarzystwie i w atmosferze akceptacji. Nie potrzebujesz dobrej kondycji ani żadnego doświadczenia w sztukach walki!
W trakcie kursu dowiesz się, jak się zachować i czego unikać w przypadku zagrożenia. Przećwiczysz najskuteczniejsze kopnięcia i uderzenia. Zaczniesz wyrabiać w sobie odruchy obronne. Poprawisz wytrzymałość i refleks. Dowiesz si(...) ... więcej »
Zapraszamy do odwiedzenia nowej wystawy stałej, na którą tak długo oczekiwaliśmy.
AFRYKAŃSKIE WYPRAWY, AZJATYCKIE DROGI.
Azja to nie tylko Jedwabny Szlak, azjatyckich dróg jest znacznie więcej. Jak na nich nie pobłądzić, jakich drogowskazów użyć, jakie narzędzia pomogą w ich przemierzaniu? Poznajcie azjatyckie szlaki.
Afryka nie jest tak odległa, jak mogłoby się to wydawać. Polscy afrykaniści już w XIX wieku próbowali poznawać kontynent i n(...) ... więcej »
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, Rybnik ul. 1 Maja 91B, tel. 32 4216222, www.dkchwalowice.pl zaprasza wszystkich do udziału w Konkursie Plastycznym na Wianek/Wieniec Wielkanocny.
Termin składania prac - do 22 marca 2021 r.
Celem konkursu jest rozwijanie zainteresowań plastycznych związanych zwyczajami i tradycjami Wielkanocy, rozwijanie wrażliwości artystycznej i estetycznej oraz stworzenie uczestnikom możliwości prezentacji dokonań twórczych.
Każdy uczestnik może zgłosić jedną pracę w postaci wianka/wieńca Wielkanocnego wykonanego techniką przestrzenną wykonanego w dowolnej technice i wielkości. Prace należy wykonać samodzielnie (z wyj. kategorii rodzinnej). Do zgłaszanych prac należy dołączyć wypełnioną i podpisana kartę zgłoszenia, a każdą pracę opisać imieniem i nazwiskiem autora oraz kategorią.
Uczestnictwo - kategorie wiekowe: I kategoria - dzieci do 10 lat, II kategoria - dzieci 11-15 lat, III kategoria - młodzież i dorośli powyżej 15 lat, IV kategoria - rodzinna (prace wykonane wspólnie przez członków rodziny).
Kryteria oceny prac konkursowych: zgodność tematyczna, samodzielność wykonania pracy, oryginalność kompozycji, pomysłowość i staranność wykonania, jakość artystyczna i estetyczna, ogólne wrażenie artystyczne.
Na uczestników konkursu czekają atrakcyjne nagrody oraz wyróżnienia w każdej z kategorii.
Wyniki konkursu zostaną umieszczone na stronie internetowej Domu Kultury
Chwałowice www.dkchwalowice.pl, laureaci zostaną poinformowani telefonicznie. Nagrodzone prace będą eksponowane w galerii Domu Kultury.
Prace należy dostarczyć pocztą lub osobiście do Domu Kultury Chwałowice (44-206 Rybnik ul. 1 Maja 91B) właściwie zapakowane i zabezpieczone do godz. 14.00 dnia 22.03.2021 r.
Regulamin konkursu i karta zgłoszenia są do pobrania ze strony: http://www.dkchwalowice.pl/pobieralnia/, szczegółowych informacji udziela Sylwia Sobocik-Paździor: tel. 32 4216222 w.38, dkchwalowice.reklama@gmail.com.
A jak wykonać wianek wielkanocny podpowiadamy na przykładzie strony: https://milkandsun.com/wianek-wielkanocny/.
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach (Rybnik ul. 1 Maja 91B) www.dkchwalowice.pl zaprasza DZIECI do udziału w 39. Festiwalu Piosenki Dziecięcej im. Tadeusza Paprotnego pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Rybnika Piotra Kuczery.
Zgłoszenia w dniach 5 - 8 kwietnia 2021 r.!
Festiwal Piosenki Dziecięcej w Rybniku to festiwal o bogatej tradycji. Jego pomysłodawcą i inicjatorem był Tadeusz Paprotny - wielki animator kultury dziecięcej, stąd też Festiwal nazwany jest jego imieniem. Celem Festiwalu jest dokonanie przeglądu aktualnego stanu kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży, popularyzacja najbardziej wartościowych treści muzycznych i literackich, promowanie dziecięcej twórczości artystycznej oraz promowanie pozytywnego wizerunku życia, wolnego od nienawiści i hejtu.
Uczestnikami Festiwalu mogą być dzieci w wieku od 6 do 15 lat, występujące jako soliści. Uczestnicy konkursu startować będą w trzech kategoriach wiekowych: klasy I – III, klasy IV – VI, klasy VII – VIII.
Cały Festiwal będzie w formie on-line i będzie miał następujący przebieg:
5 - 8 kwietnia 2021 r. - uczestnicy przygotowują po dwa utwory w języku polskim, nagrywają je i przesyłają do Domu Kultury wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia oraz potwierdzeniem wniesienia opłaty eliminacyjnej.
9 - 10 kwietnia 2021 r. - przesłuchania przesłanych nagrań, obrady jury
13 kwietnia 2021 r. - ogłoszenie na stronie www.dkchwalowice.pl listy laureatów Festiwalu.
26 - 29 kwietnia 2021 r. - próby laureatów z zespołem muzycznym.
8 maja 2021 r. - koncert finałowy, podczas którego Laureaci Festiwalu śpiewać będą przy akompaniamencie zespołu muzycznego, po jednym utworze wskazanym przez jury.
Koncert finałowy podlegać będzie ocenie jury, które wyłoni laureatów poszczególnych kategorii oraz Grand Prix. Koncert odbędzie się przy ograniczonej ilości miejsc na widowni i będzie transmitowany na żywo na stronie facebookowej Domu Kultury.
Zgłoszenia do udziału w konkursie należy przesyłać w terminie: 5 - 8 kwietnia 2021 r. na adres: dkchwalowice.paprotny@gmail.com, powinny być one kompletne i zawierać: wypełnioną kartę zgłoszenia, potwierdzenie wniesienia opłaty eliminacyjnej oraz link nagrania na you tube lub przez we transfer.
Dla uczestników przeznaczona jest pula nagród finansowych w wysokości 3 tys. zł, nagrody rzeczowe oraz nagroda specjalna dla akompaniatora. Każdy uczestnik otrzyma dyplom za udział w Festiwalu (pocztą). Decyzje jury są ostateczne i nieodwołalne.
Szczegółowy regulamin i karta zgłoszenia są do pobrania ze strony: https://www.dkchwalowice.pl/pobieralnia/.
Wszelkich informacji dotyczących festiwalu udziela pani Michalina Nosal:
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach, ul. 1 Maja 91B, tel. 32 4216222,
e-mail: dkchwalowice.biuro@gmail.com.
„Kłamstwo” – spektakl w reżyserii Wojciecha Malajkata
Augustowskie Placówki Kultury zapraszają na pierwszy w tym roku spektakl teatralny na żywo! 4 marca 2021 roku na scenie kina Iskra (ul. 3 Maja 38) będzie można obejrzeć sztukę pt. „Kłamstwo”.
Spektakl wyreżyserowany przez Wojciecha Malajkata jest niesamowitym i przenikliwym, a przy tym, o zgrozo, zabawnym studium, właśnie... Kłamstwa.
Florian Zeller, francuski dramaturg zdążył już przyzwyczaić swoich widzów do ostrej jazdy i bolesnego telemarku, porusza się z gracją baletnicy i precyzją chirurga w meandrach i zakamarkach ludzkich umysłów. Dwie pary małżeńskie, dwie pary przyjaciół, dwie pary kochanków, a ich nadal tylko czworo, jak to jest możliwe? Wszystkiego dowiecie się Państwo podczas spektaklu "Kłamstwo"! Metaforycznie udało się w spektaklu połączyć Bergmanowskie „Sceny z życia małżeńskiego” z kilkoma komediami Woody'ego Allena. Oczywiście sztuka nie jest jedynie słowną ekwilibrystyką, zawiera również racjonalny, ale i filozoficzny podtekst.
Reżyser spektaklu, Wojciech Malajkat, niedawno powiedział: „Długo pracowaliśmy nad obsadą, ta sztuka wymaga nieprzypadkowych i wyśmienitych aktorów, którzy potrafią wydobyć niuanse zawarte w tekście, z wdziękiem rozbawić publiczność i sprawić, że, paradoksalnie, kłamstwo ich czegoś nauczy”.
W spektaklu wystąpią: Anna Korcz, Adriana Kalska, Piotr Szwedes i Mikołaj Roznerski.
Sztuka zostanie wystawiona dwukrotnie – o godz. 17:30 i 20:00.
Cena biletu: 60 zł
Sprzedaż i rezerwacja od 23 lutego (wtorek) w Miejskim Domu Kultury (ul. Nowomiejska 41), tel. 87 643 36 59
Zapraszamy!
APK
Ilość miejsc na widowni ograniczona do 50%. Wydarzenia odbędą się z zachowaniem obowiązujących obostrzeń sanitarnych - obowiązkowo zasłoń usta i nos oraz zachowaj dystans społeczny.
Warsztaty poprowadzi ornitolog Krzysztof Beznar wraz ze swoją córką — miłośniczką przyrody — Gają.
wstęp: bezpłatny. Wkrótce poinformujemy Państwa na jakiej platformie udostępnimy warsztaty.
Na warsztatach dowiemy się co można zrobić, aby ułatwić ptakom życie w mieście. Obalimy mity dotyczące żywienia ptaków i zwrócimy uwagę na pułapki, które czyhają na ptaki. Wspólnie nauczymy się robić poidełko dla ptaków i owadów oraz prosty karmnik dla ptaków.
Materiały (które prosimy przygotować):
Karmnik:
– Niepotrzebny metalowy kubek, np. emaliowany z obtłuczoną emalią
– Kostka smalcu (nie może to niestety być margaryna)
– Ziarna słonecznika, pszenicy, kukurydza, proso, inne kasze (lub gotowa mieszanka ziaren dla DZIKICH ptaków)
– Patyczek lub drewniana listewka
Poidełko:
– Płytka miseczka lub podstawka do kwiatów (plastikowa)
– Butelka z nakrętką ok 1-1,5 litra (plastikowa, może być PET)
– Garść kamieni lub keramzytu
– Śrubka śr. 4-6 mm długości ok 15-25 mm z nakrętką i dwiema szerokimi podkładkami
– Woda
Narzędzia:
Do przygotowania karmnika:
– Kuchenka lub palnik turystyczny, ewentualnie podgrzewacz do herbaty na świeczki
Do przygotowania poidełka:
– Kawałek drutu/gwóźdź i kombinerki lub wypalarka/lutownica lub ewentualnie wkrętarka i wiertło 4-6 mm
– Pistolet do klejenia na gorąco lub inny klej do plastiku
Klub Rodziców w ARTzonie to spotkania w ciepłej i przyjemnej przestrzeni, w której zarówno dorośli, jak i dzieci mogą czuć się bezpiecznie. Tutaj rodzice mają okazję wziąć udział w zajęciach edukacyjnych, warsztatach oraz spotkaniach ze specjalistami. Korzystając z idei naturalnego rodzicielstwa, opartego na nawiązywaniu bliskiej relacji pomiędzy rodzicami a dzieckiem i wspólnego spędzania czasu, chcemy wzmacniać i budować więzi rodzinne.
W Klubie Rodziców w ARTzonie nie brakuje spotkań ze specjalistami, takimi jak dietetycy, pedagodzy, fizjoterapeuci, doradcy laktacyjni, psycholodzy czy ratownicy medyczni. Nie brakuje również warsztatów ogólnorozwojowych dla małych dzieci: zajęć wspomagających rozwój metodą Feldenkraisa i Child Space, masażu Shantala, zabaw podłogowych dla dzieci, a także ekowarsztatów DIY, na których powstają sensoryczne zabawki, książeczki i tablice sensoryczne dla niemowląt.
Ze względu na stan epidemii wszystkie wydarzenia w ramach Klubu Rodziców w ARTzonie odbywają się w formie online.
Jeśli ARTzona wróci do działalności stacjonarnej, to część wydarzeń może zostać zrealizowana stacjonarnie. O ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco na stronie www.artzona.okn.edu.pl.
1, 8, 15,22.03, godz. 10:30-11:30
Online: grupa na Facebooku
Joga dla rodziców – warsztaty
Prowadzenie: Olga Lopatina.
***
2.03, godz. 11:00-13:00
Online: ClickMeeting
Rozwój psychoseksualny małych dzieci
Prowadzenie: Paulina Łasak-Ponikło.
Rozwój psychoseksualny wpisuje się w jego ogólny rozwój psychologiczny dziecka. Znając poszczególne etapy rozwoju seksualnego oraz czynniki mające wpływ na seksualność człowieka, rodzice mogą zadbać o tę sferę rozwoju dziecka już od najmłodszych lat. Podczas warsztatu opowiem o etapach rozwoju psychoseksualnego dzieci do lat 7, o zachowaniu mieszczącym się normach rozwojowych oraz o tym, które poza nie wykracza.
Prowadzenie: Paulina Łasak-Ponikło - psycholożka, seksuolożka i psychoterapeutka. Od 11 lat pracuję prowadzę szkołę rodzenia Groszki oraz własną praktykę psychologiczną, w ramach której pracuję z rodzicami oczekującymi na dziecko i rodzicami małych dzieci. Wspieram ich w budowaniu bezpiecznej więzi z dzieckiem. Swoją pracę opieram na idei wrażliwego i odpowiedzialnego partnerstwa w rodzicielstwie. Wierzę, że takie podejście do rodzicielstwa, daje możliwość harmonijnego wzrostu i rozwoju każdego członka rodziny.
***
03.03, godz. 10:30-13:00
Online: Zoom
Mama ma M.O.C cz. 2 - warsztat dla rodziców. Spotkanie w obszarach - myśli, odczucia, ciało
Prowadzenie: Żaneta Lipiec-Goj.
Jesteś mamą? To wspaniale! Dlaczego? A dlatego, że każda mama ma swoje super moce!
MIŁOŚĆ, która jest bezwarunkowa.
ODWAGA, która towarzyszy Ci każdego dnia, tuż po przebudzeniu i postanowieniu, że wstajesz.
CZUŁOŚĆ pomimo nieprzespanej nocy i wypiciu zimnej kawy.
Brzmi zwyczajnie, a to tak wiele i ma taką moc. Pamiętasz o tym? W pędzie codzienności I natłoku obowiązków możesz zapomnieć o tym, jak wiele robisz, jakie to ważne i jak wzbogacasz życie swoich bliskich.
Czas, abyś sobie przypomniała jaka jesteś wyjątkowa!
Jesteś superbohaterką, która stawia czoła wyzwaniom pojawiającym się na Twej drodze. Nie zapominaj jednak, że przede wszystkim jesteś człowiekiem. Każdego dnia towarzyszą Ci MYŚLI, ODCZUCIA i Twoje CIAŁO, które chcą Ci wiele przekazać i zaoferować. Zwracasz na to uwagę? Jeśli zapomniałaś o swoich super mocach, pragniesz zanurzyć się w swoje myśli, odczucia i zauważyć, co chce Ci powiedzieć Twoje ciało, zapraszam Cię na spotkanie dedykowane M.O.C.-y.
Będziemy eksplorować, zgłębiać, rozmawiać, poszerzać perspektywę i wymieniać doświadczenia związane z:
-miłością do siebie samej,
-odwagą,
-czułością dla siebie,
a także:
-przytulimy myśli i emocje,
-przypatrzymy się, jakie sygnały wysyła Twoje ciało i czym one są dla Ciebie,
-popatrzymy na potrzeby, które się kryją za uczuciami.
A to wszystko po to byś mogła czerpać ze swoich M.O.C. -y!
Warunek uczestnictwa: Bycie mamą.
***
9.03, godz. 11:00
Online: Facebook ARTzony
Ekowarsztaty w klubie Rodziców – szyjemy zabawkę sensoryczną (lalka sensoryczna).
Prowadzenie: Natasza Winiarska.
***
16.03, godz. 11.00-13.00
Online: Skype
Najważniejsi modele życiowi – rodzice, jak skorzystać z danej nam roli, by wprowadzić określone wartości w życiu dziecka
Prowadzenie: Monika Lipowska.
Mama i tata to pierwsi i najważniejsi modele dla dziecka w jego rozwoju życiowym. Jako rodzice możemy swoją postawą życiową i zachowaniem przekazać dziecku wiele istotnych wartości. Na spotkaniu spojrzymy na to jak korzystać z potencjału jakim sami jesteśmy dla naszych dzieci, by przekazywać im to, co wartościowe i sprawić, by mądrze i pewnie stanęli na własnych nogach.
***
23.03, godz. 11:00-12:15
Online: Zoom lub ClickMeeting
Rodzic ucieleśniony - warsztaty pracy z ciałem dla rodziców
Prowadzenie: Zuzanna Dudek
Te warsztaty są po to, żeby zwiększać dobrostan rodziców. Tylko tyle i aż tyle. Dobrostan fizyczno-emocjonalno-mentalny to stan na jaki wszyscy zasługujemy, a w dobie pandemicznego rodzicielstwa łatwo go utracić. Będziemy szukać przyjemności i odprężenia, eksplorować czucie własnego ciała (z łagodnością i akceptacją). Stopniowo zwiększać świadomość tego, co dzieje się w naszym ciele i jak się z tym czujemy.
Wielu z nas nadal pozostaje w domach i ogranicza wyjścia. To nie sprzyja ruszaniu się. Pojawia się dyskomfort, poczucie niewygody we własnym ciele, a co za tym idzie - pogorszenie relacji z samą sobą / samym sobą. No a z kim jak z kim, ale ze sobą to trzeba jakoś żyć.
Warto zadbać o jakość tej relacji, bo ona jest bazą dla wszystkich innych relacji w naszym życiu. Także – a może przede wszystkim – dla relacji z własnymi dziećmi. A kontakt z ciałem jest świetnym punktem startowym w powrocie do siebie.
Skorzystamy z technik wywodzących się z muzykoterapii, choreoterapii, mindfulness i jogi. Będzie trochę tańca, trochę auto-masażu i trochę muzykowania.
Nie musisz mieć żadnego doświadczenia muzycznego ani tanecznego – sercem terapii kreatywnych jest proces i doświadczenie, a nie perfekcyjne wykonawstwo.
Przez terapię rozumiany jest tutaj rozwój i zwiększanie świadomości siebie, a nie psychoterapia.
TECHNIKALIA:
spotkamy się w grupie max. 12 osób
warsztaty potrwają 1 godz. 15 minut
zobaczymy się online - link do spotkania zostanie przesłany na e-mail zapisanych osób
***
30.03, godz. 11:00
Online: Facebook ARTzony
Ekowarsztaty w klubie Rodziców – szyjemy zabawkę sensoryczną (biedronka sensoryczna)
Prowadzenie: Natasza Winiarska.
***
Szczegółowe informacje:
Katarzyna Szczęśniak
k.szczesniak@okn.edu.pl lub klubrodzicow@okn.edu.pl
Klub Rodziców w ARTzonie
ARTzona Ośrodka Kultury im. C. K. Norwida
os. Górali 4, Kraków, tel. 12 644-38-98
www.facebook.com/ARTzonaOKN
Mistrzejowicki Klub Rodziców to miejsce dla rodziców z małymi dziećmi, poszukujących miejsc przyjaznych, w których można spotkać się, wspólnie pobyć, wymienić doświadczeniami, a także dowiedzieć się od specjalistów, jak radzić sobie np. podczas ciąży, porodu, jak bezpiecznie, zdrowo wychowywać dzieci i jak dbać o ich rozwój.
Współcześni rodzice są zazwyczaj aktywni, poszukują wiedzy, informacji i kontaktów, chcą się rozwijać i dokształcać. Na te potrzeby odpowiada Mistrzejowicki Klub Rodziców w Kuźni, w którym mamy i tatusiowie poprzez uczestnictwo w warsztatach i spotkaniach edukacyjnych, mogą nabyć nowe umiejętności, poszerzyć wiedzę na temat zdrowia i wychowania oraz przygotować się do powrotu do pracy.
Mistrzejowicki Klub Rodziców realizowany jest dzięki wsparciu Biura Pełnomocnika PMK ds. Rodziny oraz Gminy Miejskiej Kraków.
Koordynacja projektu i informacje: Katarzyna Kosowska / mkr@kuznia.edu.pl
Program na marzec:
Na wybrane zajęcia obowiązują zapisy przez formularz na www.kuznia.okn.edu.pl
5, 19.03 / 10:00
Online: grupa Mistrzejowicki Klub Rodziców
PILATES – warsztaty dla rodziców z dziećmi.
Prowadzenie: Anna Morawska.
10, 17, 24, 31.03 / 10:15
Online: grupa Mistrzejowicki Klub Rodziców
TAŃCZĄCE NUTKI – warsztaty umuzykalniające dla rodziców z dziećmi.
Prowadzenie: Fundacja Popularyzacji Edukacji Artystycznej.
17.03 / 11:00
online: Skype | zapisy przez formularz
SPOTKANIE Z PSYCHOLOGIEM: Geny czy środowisko - co kształtuje rozwój dzieci i to kim się stają?
Prowadzenie: Monika Lipowska.
Uwaga: jeśli działalność domów kultury zostanie wznowiona wydarzenie odbędzie się stacjonarnie.
22.03 / 11:00
Online: grupa Mistrzejowicki Klub Rodziców
W RYTMIE BLISKOŚCI – warsztaty muzykoterapeutyczne.
Prowadzenie: Zuza Dudek.
29.03 / 11:00
online: grupa Mistrzejowicki Klub Rodziców | zapisy przez formularz
CHWYTANKI – warsztaty dla rodziców z dziećmi.
Prowadzenie: Anna Widzyk-Kampa.
Uwaga: jeśli działalność domów kultury zostanie wznowiona wydarzenie odbędzie się stacjonarnie.
Festiwal Czekolady po raz pierwszy w Krakowie, odbędzie się w klimatycznej przestrzeni Stara Zajezdnia by DeSilva 20-21 marca 2021
Na miłośników czekolady, pasjonatów cukiernictwa, koneserów oraz najbardziej wymagających degustatorów – naszych dzieci , czekać będą niesamowite smaki, kształty i kolory, a to wszystko za sprawą ziarna kakaowca.
Manufakturzyści z Polski i z zagranicy, atrakcyjny dedykowany Wielkanocy program artystyczny oraz akcja krwiodawstwa „ Oddaj krew za torbę słodyczy” , w terminie 21 marca ( niedziela) , w godzinach 11:00 – 16:00.
Do festiwalowej codzienności należeć będą warsztaty cukiernicze oraz otwarte dla szerokiej publiczności pokazy cukierniczych mistrzów. Nie zabraknie atrakcji dla dzieci – czekoladowego kina, konkursów z nagrodami. Na dorosłych czekać będą wartościowe „czeko” spotkania oraz pokazy, które pomogą w przygotowaniu ciast oraz deserów na Świata Wielkanocy.
Zadbaj o swoje bezpieczeństwo i naucz się podstawowych technik samoobrony. Od samego początku, w damskim towarzystwie i w atmosferze akceptacji. Nie potrzebujesz dobrej kondycji ani żadnego doświadczenia w sztukach walki!
W trakcie kursu dowiesz się, jak się zachować i czego unikać w przypadku zagrożenia. Przećwiczysz najskuteczniejsze kopnięcia i uderzenia. Zaczniesz wyrabiać w sobie odruchy obronne. Poprawisz wytrzymałość i refleks. Dowiesz się, jak kontrolować strach przed ewentualnym atakiem. Zyskasz więcej pewności siebie.
Najnowszy kurs samoobrony to wynik ponad sześciu lat bajlowej pracy. W tym czasie uczestniczki zajęć ćwiczyły z nami przez ponad 800 godzin, a my przeszkoliliśmy ponad 500 osób!
Do kursu dołączamy FILMIKI z nagranymi technikami samoobrony - można do nich wrócić w każdym momencie i ćwiczyć samodzielnie.
MIEJSCE: Kraków, okolice Starego Kleparza
TERMINY ZAJĘĆ:
30 marca 2021 (wtorek), godz. 19:15 – 20:15
13 kwietnia 2021 (wtorek), godz. 19:15 – 20:15
20 kwietnia 2021 (wtorek), godz. 19:15 – 20:15
27 kwietnia 2021 (wtorek), godz. 19:15 – 20:15
4 maja 2021 (wtorek), godz. 19:15 – 20:15
11 maja 2021 (wtorek), godz. 19:15 – 20:15
18 maja 2021 (wtorek), godz. 19:15 – 20:15
25 maja 2021 (wtorek), godz. 19:15 – 20:15
Cały kurs (8 spotkań i filmiki) kosztuje 375 zł.
Do 15 marca NIŻSZA CENA (-50 zł)!
Mamy tylko 10 miejsc!
---
Działamy zgodnie z zasadami bezpieczeństwa! Sprawdź koniecznie szczegóły na stronie przed zakupem biletu!