Augustowskie Placówki Kultury serdecznie zapraszają na pierwsze w tym roku muzyczne wydarzenie w ramach cyklu Granie w Bramie! W piątek 12 czerwca 2026r. (godz. 20:00) w podwórzu* Miejskiego Domu Kultury (Rynek Zygmunta Augusta 9, wejście od ul. Kościelnej) zagrają KOMETY i PIERWSZY ŚNIEG.
KOMETY, uznawane za jeden z najważniejszych zespołów alternatywnych XXl wieku, to warszawski zespół uformowany przez Lesława (gitara, wokal, muz(...) ... więcej »
W dn. 12 lipca 2026 roku o godz. 17:00 w Domu Literatury w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 87 (I piętro) odbędzie się Koncert Kameralny „W kręgu Impresjonizmu”.
Wystąpi trójka utytułowanych artystów, grających w różnych składach: Adam Mokrus – skrzypek z Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Piotr Hausenplas – wiolonczelista i Ewa Skardowska – pianistka, reprezentujący Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Wars(...) ... więcej »
AFRICAN BEATS FESTIVAL 2026
7-9.08.2026, Dworek Pod Wiechą, Kawęczyn k. Warszawy
African Beats Festival to polski niezależny festiwal muzyczno-podróżniczy osadzony w afrykańskim rytmie. Oprócz 3 dni pełnych koncertów znajdziemy tu również wystawców z modą i rękodziełem afrykańskim, zasmakujemy wyjątkowych potraw, a po koncertach usiądziemy przy ogniskach, by zatańczyć w rytm bębnów i posłuchać pustynnych pieś(...) ... więcej »
AFRICAN BEATS FESTIVAL 2026
7-9.08.2026, Dworek Pod Wiechą, Kawęczyn k. Warszawy
African Beats Festival to polski niezależny festiwal muzyczno-podróżniczy osadzony w afrykańskim rytmie. Oprócz 3 dni pełnych koncertów znajdziemy tu również wystawców z modą i rękodziełem afrykańskim, zasmakujemy wyjątkowych potraw, a po koncertach usiądziemy przy ogniskach, by zatańczyć w rytm bębnów i posłuchać pustynnych pieś(...) ... więcej »
AFRICAN BEATS FESTIVAL 2026
7-9.08.2026, Dworek Pod Wiechą, Kawęczyn k. Warszawy
African Beats Festival to polski niezależny festiwal muzyczno-podróżniczy osadzony w afrykańskim rytmie. Oprócz 3 dni pełnych koncertów znajdziemy tu również wystawców z modą i rękodziełem afrykańskim, zasmakujemy wyjątkowych potraw, a po koncertach usiądziemy przy ogniskach, by zatańczyć w rytm bębnów i posłuchać pustynnych pieś(...) ... więcej »
Agencja Artystyczna Perspektywy zaprasza na koncert SAM GARRETT Live in Warsaw!
Sam Garrett to angielski singer-songwriter, którego twórczość łączy akustyczne brzmienia, folkową wrażliwość, elementy reggae i duchowy przekaz. Jego muzyka wyrasta z osobistej drogi artystycznej i inspiracji filozofią Wschodu, medytacją, jogą oraz tradycją Rastafari. Pełna emocji, ciepła i autentyczności, porusza słuchaczy na całym świecie.
Koncert Grupy Skorupa to spotkanie autorskiej muzyki z poezją. Twórczość zespołu łączy brzmienia alternatywnego popu z poezją śpiewaną i subtelnymi elementami rocka.
Na scenie wystąpią Aleksandra Skorupa i Dominik Sikora, którzy w poetyckim dialogu połączą własne teksty z twórczością innych autorów, tworząc osobistą opowieść o przemijaniu, pamięci i codzienności. Ich interpretacjom towarzyszyć będzie delikatny ako(...) ... więcej »
Podwórze MDK - Runek Zygmunta Augusta 9 (od ul. Kościelnej)
12-06-2026 -
BEZPŁATNE
20:00
Augustowskie Placówki Kultury serdecznie zapraszają na pierwsze w tym roku muzyczne wydarzenie w ramach cyklu Granie w Bramie! W piątek 12 czerwca 2026r. (godz. 20:00) w podwórzu* Miejskiego Domu Kultury (Rynek Zygmunta Augusta 9, wejście od ul. Kościelnej) zagrają KOMETY i PIERWSZY ŚNIEG.
KOMETY, uznawane za jeden z najważniejszych zespołów alternatywnych XXl wieku, to warszawski zespół uformowany przez Lesława (gitara, wokal, muzyka, słowa) w roku 2002.
Komety nagrały siedem płyt studyjnych i dwie koncertowe. Ich twórczość zjednała im fanów nie tylko w kraju, ale i za granicą. Zespół koncertował m.in. w Anglii, Szwecji, Niemczech i Meksyku, gdzie ukazał się anglojęzyczny album zawierający ich największe przeboje.
Pomimo kilkukrotnych zmian w składzie, nieodmiennie centralnym punktem, a zarazem znakiem rozpoznawczym Komet, pozostają głos i teksty Lesława, poetycko niejednoznaczne, często rozgrywające się w pejzażach Warszawy, stawiające go w gronie najwybitniejszych autorów swojego pokolenia.
PIERWSZY ŚNIEG to projekt muzyczny, który został założony z inicjatywy Radosława Skorowskiego – kompozytora i tekściarza, wokalisty i gitarzysty w zespole. Jest to zwieńczenie 20 lat pisania utworów „do szuflady”, które tworzyły się między projektami, w których grał, aż od 2005 roku. Dzięki temu brzmienie i klimat zespołu ma naturalne wpływy złotego czasu dla polskiej alternatywy z lat 90'. „Melancholia i tęsknota za brzmieniem i stylem tamtych czasów” to słowa klucze. Utwory grane przez zespół mogą wywołać emocje od euforycznych wiosennych pląsów, po zadumę, która może zatrzymać pędzący wokół nas świat, na kilka chwil. Maciek, Robert i Mateusz to kompani Radka, którzy od października 2024 towarzyszą mu w spełnieniu marzenia jakim jest wydanie albumu życia.
Obiecujemy wspaniałą atmosferę i świetną muzykę – serdecznie zapraszamy!
Wstęp wolny.
APK
*W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenie będzie przeniesione do sali widowiskowej MDK.
Dom Literatury w Warszawie, Sala Koncertowa I piętro
12-07-2026 -
BEZPŁATNE
17.00
W dn. 12 lipca 2026 roku o godz. 17:00 w Domu Literatury w Warszawie, ul. Krakowskie Przedmieście 87 (I piętro) odbędzie się Koncert Kameralny „W kręgu Impresjonizmu”.
Wystąpi trójka utytułowanych artystów, grających w różnych składach: Adam Mokrus – skrzypek z Akademii Muzycznej w Katowicach oraz Piotr Hausenplas – wiolonczelista i Ewa Skardowska – pianistka, reprezentujący Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie,
Artyści zaprezentują dwie sonaty „paryskie”: C. Debussy’ego i A. Tansmana oraz mistrzowskie Trio a moll Maurice’a Ravela, utwór o niezwykłej wirtuozerii i kolorystyce, niezmiernie rzadko wykonywany w Polsce.
Wydarzenie ma charakter otwarty i międzypokoleniowy. Przewidziane są krótkie prelekcje oraz quiz z nagrodami!
Wstęp wolny!
Zadanie współfinansowane przez Urząd Miasta Warszawy Dzielnicy Śródmieście. Patronat medialny: Radio Polskie RDC i Polskie Centrum Informacji Muzycznej POLMIC.PL
🎤 Czekamy na zgłoszenia do Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Zespołów FEST MUZA (edycja 2026)!
Masz zespół, autorski materiał i chcesz pokazać swoją muzykę szerszej publiczności? FEST MUZA to przestrzeń właśnie dla Ciebie. Szukamy młodych zespołów z energią, pomysłem i brzmieniem, które chce wybrzmieć ze sceny naprawdę głośno.
Na finalistów czekają między innymi nagrody pieniężne 💰 (łącznie 15.000 zł), promocja w mediach, w tym na antenie rozgłośni radiowej 📻, szansa na nawiązanie nowych kontaktów 🤝 i zdobycie nowych odbiorców, a także występ w finale na scenie Amfiteatru im. Czesława Niemena w Olsztynie 🎸.
📅 Przegląd finałowy odbędzie się 5 lipca 2026 roku w samym sercu olsztyńskiego Starego Miasta.
💻 Zgłoszenia przyjmujemy do 19 czerwca 2026 do godz. 15:00 wyłącznie przez formularz online.
Jeśli grasz, tworzysz i chcesz zawalczyć o miejsce na scenie – czekamy właśnie na Ciebie 👍
💖 PARTNERZY:
• Stowarzyszenie Autorów ZAiKS
• Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich
• Carpenter Inn Irish Pub
• Valhalla Pub
• Radio UWM FM
Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie https://mok.olsztyn.pl/projekty/fest-muza/
AFRICAN BEATS FESTIVAL 2026
7-9.08.2026, Dworek Pod Wiechą, Kawęczyn k. Warszawy
African Beats Festival to polski niezależny festiwal muzyczno-podróżniczy osadzony w afrykańskim rytmie. Oprócz 3 dni pełnych koncertów znajdziemy tu również wystawców z modą i rękodziełem afrykańskim, zasmakujemy wyjątkowych potraw, a po koncertach usiądziemy przy ogniskach, by zatańczyć w rytm bębnów i posłuchać pustynnych pieśni. African Beats Festival to prawdziwa perełka kulturalna w tej części Europy, której warto doświadczyć.
CO PRZED NAMI?
Koncerty gwiazd world music, African Ecstatic Dance, Spotkania z podróżnikami, Pokazy filmowe, Warsztaty bębniarskie, Najlepsi DJ-e, Zajęcia dla dzieci i dobra energia.
SPRAWDŹ WIĘCEJ: https://www.africanbeats.pl
Wszystko zaledwie 30 km od Warszawy - na pełnym zwierząt i przyrody malowniczym ranczu w Kawęczynie. African Beats to jeden z najbardziej klimatycznych polskich festiwali, gdzie przestrzeń wypełnia się brzmieniami djembe i saharyjskiego bluesa. Święto rytmu, wolności i spotkań bez granic.
African Beats to rodzinny festiwal dla dużych i małych, który łączy ludzi pozytywną energią i etniczną muzyką na najwyższym, światowym poziomie.
Koncert Grupy Skorupa to spotkanie autorskiej muzyki z poezją. Twórczość zespołu łączy brzmienia alternatywnego popu z poezją śpiewaną i subtelnymi elementami rocka.
Na scenie wystąpią Aleksandra Skorupa i Dominik Sikora, którzy w poetyckim dialogu połączą własne teksty z twórczością innych autorów, tworząc osobistą opowieść o przemijaniu, pamięci i codzienności. Ich interpretacjom towarzyszyć będzie delikatny akompaniament Filipa Sikory, budujący kameralną, nastrojową przestrzeń dla słowa i muzyki.
Inspiracją do stworzenia wydarzenia stało się hasło edycji: „Czas powstaje w zegarach, ale mierzyć go można dowolnie!”. Ten wieczór zaprasza więc do zatrzymania się, wyciszenia i doświadczenia poezji w jej najbardziej autentycznej formie — bez zbędnych dekoracji, oparty jedynie na obecności, rytmie i otwartości słuchacza.
Sylwetki Artystów:
Aleksandra Skorupa – reżyserka, teatrolożka i dramaturżka, absolwentka krakowskiego AST oraz UAM i UJ. Laureatka licznych nagród teatralnych, twórczyni spektakli i etiud filmowych, wykładowczyni edukacji teatralnej. Od lat łączy pracę artystyczną z działaniami animacyjnymi.
Dominik Sikora – gitarzysta i aktor-amator, związany z Myślenickimi Salonami Poezji, gdzie bywa nazywany „Krakowskim Bardem”. Łączy zamiłowanie do muzyki z występami scenicznymi i pracą twórczą.
Filip Sikora – akompaniator, uczeń szkoły średniej, absolwent Szkoły Muzycznej I stopnia.