CKiW w Andrychowie zaprasza na koncert ANNY WYSZKONI!
Koncert odbędzie się 28 maja 2022 r. (sobota) o godz. 18:00 w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie, ul. Szewska 7.
Każdy koncert Ani Wyszkoni to eleganckie i pełne emocji widowisko. Tym razem będzie podobnie. Nie zabraknie takich przebojów, jak: „Czy ten pan i pani”, „Biegnij przed siebie”, „Wiem, że jesteś tam”, „Z ciszą pośród czterech ścian”, „Zapytaj mnie o to kochany”, „W całość ułożys(...) ... więcej »
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr
sala: Marzyciel, parter
Fundacja EuroJAZZ i Dom Kultury Kadr zaprasza na spotkanie muzyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat. Uczymy najmłodszych (i ich rodziców!), jak rozumieć i czerpać przyjemność ze słuchania muzyki jazzowej.
Magdalena Gołębiowska – prowadzenie spotkania, fortepian, śpiew
Wojciech Pulcyn – kontrabas
Kontrabas pełni w jazzie niesłychanie ważną rolę dając podstawę łącząc (...) ... więcej »
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr
sala: Marzyciel, parter
Fundacja EuroJAZZ i Dom Kultury Kadr zaprasza na spotkanie muzyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat. Uczymy najmłodszych (i ich rodziców!), jak rozumieć i czerpać przyjemność ze słuchania muzyki jazzowej.
Magdalena Gołębiowska – prowadzenie spotkania, fortepian, śpiew
Wojciech Pulcyn – kontrabas
Kontrabas pełni w jazzie niesłychanie ważną rolę dając podstawę łącząc (...) ... więcej »
MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na koncert Karoliny Cichej i Spółki! Karaimska mapa muzyczna wydarzy się w czwartek 2 czerwca o godz. 19:00 w kościele ewangelicko-augsburskim na Starym Mieście.
Podczas koncertu zaprosimy do wysłuchania tradycyjnych pieśni karaimskich oraz tatarskich.
Historia Karaimów na ziemiach naszego kraju liczy ponad sześćset lat. Karaimi przez wieki funkcjonowali na styku kultur i alfabetów, byli więc najczęściej tłumacza(...) ... więcej »
MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na rodzinne spotkanie z muzyką tradycyjną, czyli koncert Orkiestry Radości! Wydarzenie odbędzie się w sobotę 4 czerwca o godz. 17:00 w Zajezdni trolejbusowej przy ul. Knosały.
Orkiestrę Radości tworzą dzieci i rodzice z zaprzyjaźnionych ze sobą muzykujących rodzin z Olsztyna, spod Garwolina i Kalisza: rodziny Niwińskich, Burdalskich i Zaczykiewiczów. Gościnnie wystąpi muzykująca rodzina Skowrońskich z Wrocławia.
(...) ... więcej »
„Na wzgórzu rozpaczy” to według zapowiedzi wokalisty jego ostatnia płyta. Trafiły na nią typowe dla dlań akustyczne ballady o melancholijnym tonie.
Śpiewając zachrypłym głosem Dyjak rozlicza się ze swym życiem: zarówno z ciężarem choroby alkoholowej, jak i z siłą miłości, która pozwoliła mu wydźwignąć się z upadku. I właśnie „Na wzgórzu rozpaczy” broni się przede wszystkim tą wykonawczą prawdą: wierzymy w to, co piosenkarz śpiewa, bo wiemy, że(...) ... więcej »
Szósty solowy album Króla ukazał się w kwietniu 2021. Błażej Król dał się poznać jako artysta wydający płyty rokrocznie. Dwa tysiące dwudziesty okazał się szczególny, był to rok bez nowej płyty, przyniósł jednak artyście nagrody takie jak Paszport POLITYKI czy Fryderyka. Wraz z Darią Zawiałow i Igo kierował projektem - Męskie Granie Orkiestra 2020.
bilety: 70-90 zł
(...) ... więcej »
JOEY CALDERAZZO & JOHN PATITUCCI
koncert w ramach XXVIII Międzynarodowego Festiwalu "Starzy i Młodzi, czyli Jazz w Krakowie”
Dwóch znakomitych mistrzów jazzu, na jedynym koncercie w Polsce.
Joey Calderazzo, pianista kwartetu Branforda Marsalisa i basista John Patitucci, który grał z Chickiem Coreą, Herbie Hancockiem i Waynem Shorterem. Razem tworzą niezwykły duet w stylistyce współczesnego jazzu.
W programie piosenki Andrzeja Sikorowskiego, wokalisty, wieloletniego lidera Grupy pod Budą i autora większości jej utworów, tym razem w duecie z córką artysty, Mają Sikorowską.
Artysta przeprowadza widzów przez świat swoich największych przebojów napisanych dla grupy Pod Budą (Kap, kap, płyną łzy) czy śpiewanych poza nią, takich jak: Kraków Piwna 7, Lecz póki co żyjemy, Na całość, Nie przenoście nam stolicy do Krakowa, Ale to już było, oraz p(...) ... więcej »
Wyjątkowy koncert jubileusz znakomitego krakowskiego barda i balladzisty na Scenie NCK.
Paweł Orkisz – absolwent krakowskiej Politechniki, były dziennikarz ekonomiczny, od lat inicjuje i uczestniczy w życiu kulturalnym naszego miasta i regionu (np. Scena Ballada w Kurantach, czy festiwal Ballady Europy w Niepołomicach). Jest autorem piosenek popularnych w środowiskach żeglarzy i turystów, wyjątkowych ballad kolędowych, pieśni antytotalitarny(...) ... więcej »
RGG TRIO
(koncert w ramach XXVIII Międzynarodowego Festiwalu "Starzy i
Młodzi, czyli Jazz w Krakowie”)
30 maja 2022, godz. 20.00
Występ tria RGG na XXVIII Międzynarodowym Festiwalu "Starzy i Młodzi, czyli
Jazz w Krakowie" związany jest z jubileuszem 20 lat działalności
artystycznej, który grupa obchodziła w 2021 roku. Tym samym formacja
kontynuuje cykl koncertów, prezentujących materiał przekrojowy - od płyty
"Szymanowski", przez "Aur(...) ... więcej »
BASIA (pełne nazwisko: Barbara Trzetrzelewska) to bez wątpienia jedna z najsłynniejszych polskich wokalistek, jedna z niewielu które odniosły wielki międzynarodowy sukces. W latach 80. podbiła listy przebojów piosenkami "Half a Minute" i "Get Out of Your Lazy Bed". Publiczność na całym świecie doceniła jej unikatowy głos w połączeniu z ciepłymi latynoskimi melodiami i jazzem.
Pierwszy wielki sukces odniosła z grupą Matt Bianco (album "Whose S(...) ... więcej »
45 lat zespołu Andrusy. 65 lat twórczości artystycznej Makino. 85 lat Makino.
Aleksander Łodzia-Kobyliński „Makino” to niezmiernie barwna postać krakowskiej estrady, pieśniarz i gitarzysta, król muzyki podwórkowej. Makino jest także osobą bardzo zasłużoną dla ochrony i restauracji zabytków Krakowa, za co był wielokrotnie odznaczany, m.in.: Nagrodą Prezydenta Miasta Krakowa „Kraków 2000” i Medalem za Odnowę Zabytków Krakowa. Otrzymał też Promet(...) ... więcej »
Piwnica pod Baranami zaprasza na recital Doroty Ślęzak "W zielone gramy".
Piotr Skrzynecki mówił o niej: "Nasza najmłodsza, znaleziona w pudełku na Plantach". Czesław Niemen mówił o niej: "Polska Kate Bush". Leszek Wójtowicz mówi o niej: "Miedzianowłosy Anioł".
Dorota Ślęzak, artystka Piwnicy pod Baranami, jest laureatką głównych nagród wielu konkursów piosenki (m.in. I nagroda Studenckiego Festiwalu Piosenki), od lat zauważaną i docenianą (...) ... więcej »
Nutkosfera to projekt pod kierownictwem CeZika. Za tym pseudonimem kryje się Cezary Nowak. Artysta od dziecka (z małymi przerwami) brzdąka, stuka, buczy, huczy i wyje! Od 2009 roku swoją twórczość publikuje w Internecie. Do tej pory na kanałach You Tube „CeZik” oraz „KlejNuty” (sprawdź tutaj: www.youtube.pl/ascezik i tutaj: www.youtube.pl/klejnuty) opublikował kilkadziesiąt filmów. Najpopularniejsze zostały wyświetlone kilka(...) ... więcej »
Runostany to nie tylko koncerty ale pełne niespodzianek spotkania, które będą działać na każdy z pięciu ludzkich zmysłów. Zapraszamy do leśnego świata Sarsy…
Ten album to etap swoistej medytacji w moim rozwoju artystycznym, czyli czas kiedy postanowiłam skupić się na swoim wnętrzu i na tym jak ja odczuwam otoczenie, czego potrzebuje. Zmysły i głos wewnętrzny to najlepsze wskazówki w drodze do spełnienia.
– Sarsa
„Człowiek czasami serce otworzy” to koncert z piosenkami Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego.
Agnieszka Osiecka i Wojciech Młynarski posiedli unikatową umiejętność obserwacji ludzkiej potrzeby bycia kochanym. Koncert złożony z piosenek ich autorstwa nie ma służyć porównaniu ich talentów. To żywe, muzyczne zestawienie odmiennego podejścia do uczuciowych usiłowań podejmowanych przez poszczególne bohaterki i bohaterów tych małych dzieł s(...) ... więcej »
Włoski Instytut Kultury w Krakowie zaprasza w czwartek 25 listopada 2021 r. o godz. 19.00 do Sali Koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. W. Żeleńskiego w Krakowie przy ul. Basztowej 9 na projekt muzyczny „Pęknięcia duszy” Paolo Diraniego, który wystąpi w podwójnej roli pianisty i narratora.
„Głęboko w nas znajdują się niemal całkiem niezbadane obszary, które po przekroczeniu czegoś magicznego budzą i wydobywają na powierzchnię (...) ... więcej »
MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na koncert Karoliny Cichej i Spółki! Karaimska mapa muzyczna wydarzy się w czwartek 2 czerwca o godz. 19:00 w kościele ewangelicko-augsburskim na Starym Mieście.
Podczas koncertu zaprosimy do wysłuchania tradycyjnych pieśni karaimskich oraz tatarskich.
Historia Karaimów na ziemiach naszego kraju liczy ponad sześćset lat. Karaimi przez wieki funkcjonowali na styku kultur i alfabetów, byli więc najczęściej tłumaczami w kontaktach królów polskich z Imperium Osmańskim. Język karaimski jest spokrewniony z tatarskim czy tureckim (pochodzącymi z muzułmańskiego kręgu kulturowego), natomiast religia wywodzi się z judaizmu (językiem liturgicznym jest hebrajski, a Świętą Księgą - "Tora"). To niezwykle ciekawa mniejszość, która dzięki pasji zgłębiania wiedzy, do dziś zachowała swój język, religię, pieśni i świadomość własnej kultury.
Muzyka karaimska ma cechy kosmopolityczne. Karaimi oprócz tworzenia własnych pieśni często pożyczali melodie z krajów, w których zamieszkiwali. W ich muzyce pobrzmiewają melodie zarówno polskie, jak i rosyjskie, krymskotatarskie czy ukraińskie. Koncert jest pierwszą w historii monografią pieśni karaimskich, ukazującą tę muzykę w rozległym kontekście kulturowym.
Koncert jest również próbą odtworzenia zapomnianej muzyki Tatarów polskich. Oryginalna muzyka Tatarów przybyłych na Podlasie w XV wieku nie zachowała się. I choć Tatarzy polscy przez wieki kultywowali swoją orientalną kuchnię, obyczaje i religijną odrębność. Muzyka, z którą przyjechali, zamilkła wraz z ich językiem. Nikt dziś nie wie, co i jak grali, gdy przybyli do Polski. Karolina Cicha postanowiła wskrzesić tę zapomnianą muzykę. Poszukiwania materiału na płytę trwały jednak trzy lata. Była to podróż śladami żywych do dziś tradycji tatarskich w Tatarstanie i na Krymie. Podróż daleko na wschód, w archaiczne skale azjatyckich stepów.
Karolina Cicha - wokalistka, kompozytorka i multiinstrumentalistka zafascynowana tradycyjną muzyką mniejszości północno-wschodniej Polski. Jej płyta „TANY” była nominowana do Fryderyka. Cicha ze swą muzyką odwiedziła kilkadziesiąt festiwali w Europie, Azji i Ameryce. W 2015 roku artystka znalazła się w oficjalnej selekcji na WOMEX - największym festiwalu World Music na świecie. Wraz ze SPÓŁKĄ zdobyła GRAND PRIX i Nagrodę Publiczności na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia "Nowa Tradycja".
Jej droga twórcza rozpoczęła się od koncertów solowych i teatru „Gardzienice”. W 2009 roku Cicha zaczęła swą przygodę z muzyką rockową. Wraz z utworem „Miłość bez jutra” znalazła się na płycie GAJCY!, wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Od tego debiutu - podążając coraz bardziej w kierunku muzyki tradycyjnej i etnicznej – wydała kilka płyt, m.in. „Wieloma językami” (2013), poświęconą językom mniejszości narodowych województwa podlaskiego; „Jidyszland” (2015), poświęconą twórczości poetów żydowskich tworzących w języku jidysz; „Poland-Pakistan” (2016), fusion z pieśniarzem quawwali Shafqatem Ali Khanem, a ostatnio „Płyta tatarska” (2017), w której Cicha zagłębiła się w dziedzictwo muzyczne Tatarów polskich; „Jeden-wiele” (2018), najbardziej mistyczna płyta Cichej, w której penetruje sakralne dziedzictwo swojego rodzinnego Podlasia; „Tany” (2020), najbardziej taneczna z płyt Karoliny Cichej. Ostatnio wydała „Karaimską Mapę Muzyczną” – płytę, która zdobyła 3. nagrodę w konkursie na Folkowy Fonogram Roku, organizowanym przez Polskie Radio.
Mateusz Szemraj (cymbały, lutnia arabska, sax, gitara, lutnia) - gra na różnego rodzaju instrumentach strunowych, głównie szarpanych. Są to gitary oraz instrumenty etniczne: m.in. oud, rubab, saz, cymbały. Współpracuje z wieloma artystami i współtworzy wiele zespołów głównie z nurtu muzyki tradycyjnej i folkowej, m.in. Mosaik, Tołhaje, Wielbłądy, Banda Nella Nebbia, Milo Ensemble, Karolina Cicha, Phillip Bracken, Karolina Skrzyńska, Lomi Lomi, Lion Shepherd.
Patrycja Betley (instrumenty perkusyjne, śpiew) - perkusjonistka współtworząca zespoły muzyki World: Kayah&Transoriental Orchestra, Shannon, Same Suki, Cicha&Spółka. Specjalizuje się w grze na instrumentach perkusyjnych z całego świata: bodhranie, cajonie, bębnach obręczowych, darabuce, na djembe. Współpracowała z wieloma artystami i zespołami: m.in. z Leszkiem Możdżerem, Grzegorzem Turnauem, Wojciechem Hoffmanem, Stanisławem Soyką, Markiem Raduli czy Orkiestrą kameralną Aukso. Gra również na irlandzkim flecie - Tin Whistle. Jest także arteterapeutką, muzykoterapeutką oraz pedagogiem.
Karolina Cicha & Spółka
Karaimska mapa muzyczna
2 czerwca (czwartek) / godz. 19:00
Bilety w cenie 25 zł dostępne:
👉 na stronie https://bilety.mok.olsztyn.pl/;
👉 w Galerii Dobro (Stare Miasto 24/25);
👉 w Muzeum Nowoczesności (Knosały 3b);
👉 w Galerii wARTe Świeczki (Dąbrowszczaków 3).
MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na rodzinne spotkanie z muzyką tradycyjną, czyli koncert Orkiestry Radości! Wydarzenie odbędzie się w sobotę 4 czerwca o godz. 17:00 w Zajezdni trolejbusowej przy ul. Knosały.
Orkiestrę Radości tworzą dzieci i rodzice z zaprzyjaźnionych ze sobą muzykujących rodzin z Olsztyna, spod Garwolina i Kalisza: rodziny Niwińskich, Burdalskich i Zaczykiewiczów. Gościnnie wystąpi muzykująca rodzina Skowrońskich z Wrocławia.
Orkiestra śpiewa i gra polską muzykę tradycyjną do tańca (klarnet, trąbka, skrzypce, bas i bęben obręczowy/baraban). Powstała z potrzeby wspólnego muzykowania, dzielenia się muzyką i radością z innymi. Dzieci same wymyśliły nazwę Orkiestra Radości i to one stanowią jej rdzeń, są powodem, dla którego powstała Orkiestra. Podczas koncertu będzie można nie tylko posłuchać polek, mazurków i innych tradycyjnych tańców, ale także zaśpiewać piosenki oraz wypróbować starodawne zabawy, m.in. Pan Zelman, Talar, Hejduk i inne. Zapraszamy do spotkania!
Współorganizacja: Muzyka Jest Nieskończona
Orkiestra Radości i przyjaciele
4 czerwca (sobota) / godz. 17:00
Zajezdnia trolejbusowa, ul. Knosały
Wstęp wolny
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr
sala: Marzyciel, parter
Fundacja EuroJAZZ i Dom Kultury Kadr zaprasza na spotkanie muzyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat. Uczymy najmłodszych (i ich rodziców!), jak rozumieć i czerpać przyjemność ze słuchania muzyki jazzowej.
Magdalena Gołębiowska – prowadzenie spotkania, fortepian, śpiew
Wojciech Pulcyn – kontrabas
Kontrabas pełni w jazzie niesłychanie ważną rolę dając podstawę łącząc rytm z harmonią. Goszczący na warsztatach basista opowie o jazzowym feelingu, pulsie w muzyce, i że to właśnie w kontrabasie kryje się “taneczność” muzyki. Zaprezentuje także dzieciom brzmienie kontrabasu, na którym zagra smyczkiem (arco) i palcami (pizzicato) oraz zaprezentuje co to są flażolety.
Gospodynią cyklu jest:
Magdalena Gołębiowska – wokalistka, pianistka, kompozytorka, trener emisji głosu. Ceni niezwykłą zdolność muzyki do zbliżania ludzi i lubi dzielić się z innymi swoją pasją i miłością do muzyki. Największym jej sukcesem w edukacji jest objęcie katedry śpiewu na Uniwersytecie Vijaybhoomi w Indiach. Posiada również doświadczenie w pracy z dziećmi, w tym prowadzone warsztaty muzyczne i udział w przedstawieniach teatralnych dla dzieci, prowadziła także zajęcia umuzykalniające w przedszkolach i szkołach podstawowych.
WOJCIECH PULCYN – kontrabasista, kompozytor, rozchwytywany muzyk sesyjny. Współpracuje z najbardziej uznanymi polskimi muzykami, m.in. Ewą Bem i Michałem Urbaniakiem, jak również z młodymi gwiazdami polskiej sceny jazzowej gitarzystą Rafałem Sarneckim i pianistą Michałem Tokajem. Tworzy także muzykę teatralną. W 2013 roku wraz z pianistą Bogdanem Hołownią nagrał album “Śpiewnik Henryka Warsa”, upamiętniający dzieła pioniera polskiego jazzu.
Projekt realizowany przez Fundację EuroJAZZ, dofinansowany przez MKiDN.
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr
sala: Marzyciel, parter
Fundacja EuroJAZZ i Dom Kultury Kadr zaprasza na spotkanie muzyczne dla dzieci w wieku 3-6 lat. Uczymy najmłodszych (i ich rodziców!), jak rozumieć i czerpać przyjemność ze słuchania muzyki jazzowej.
Magdalena Gołębiowska – prowadzenie spotkania, fortepian, śpiew
Wojciech Pulcyn – kontrabas
Kontrabas pełni w jazzie niesłychanie ważną rolę dając podstawę łącząc rytm z harmonią. Goszczący na warsztatach basista opowie o jazzowym feelingu, pulsie w muzyce, i że to właśnie w kontrabasie kryje się “taneczność” muzyki. Zaprezentuje także dzieciom brzmienie kontrabasu, na którym zagra smyczkiem (arco) i palcami (pizzicato) oraz zaprezentuje co to są flażolety.
Gospodynią cyklu jest:
Magdalena Gołębiowska – wokalistka, pianistka, kompozytorka, trener emisji głosu. Ceni niezwykłą zdolność muzyki do zbliżania ludzi i lubi dzielić się z innymi swoją pasją i miłością do muzyki. Największym jej sukcesem w edukacji jest objęcie katedry śpiewu na Uniwersytecie Vijaybhoomi w Indiach. Posiada również doświadczenie w pracy z dziećmi, w tym prowadzone warsztaty muzyczne i udział w przedstawieniach teatralnych dla dzieci, prowadziła także zajęcia umuzykalniające w przedszkolach i szkołach podstawowych.
WOJCIECH PULCYN – kontrabasista, kompozytor, rozchwytywany muzyk sesyjny. Współpracuje z najbardziej uznanymi polskimi muzykami, m.in. Ewą Bem i Michałem Urbaniakiem, jak również z młodymi gwiazdami polskiej sceny jazzowej gitarzystą Rafałem Sarneckim i pianistą Michałem Tokajem. Tworzy także muzykę teatralną. W 2013 roku wraz z pianistą Bogdanem Hołownią nagrał album “Śpiewnik Henryka Warsa”, upamiętniający dzieła pioniera polskiego jazzu.
Projekt realizowany przez Fundację EuroJAZZ, dofinansowany przez MKiDN.
Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej „Manggha”,
ul. Marii Konopnickiej 26,
30-302 Kraków
30-05-2022 -
FESTIWAL
20.00
RGG TRIO
(koncert w ramach XXVIII Międzynarodowego Festiwalu "Starzy i
Młodzi, czyli Jazz w Krakowie”)
30 maja 2022, godz. 20.00
Występ tria RGG na XXVIII Międzynarodowym Festiwalu "Starzy i Młodzi, czyli
Jazz w Krakowie" związany jest z jubileuszem 20 lat działalności
artystycznej, który grupa obchodziła w 2021 roku. Tym samym formacja
kontynuuje cykl koncertów, prezentujących materiał przekrojowy - od płyty
"Szymanowski", przez "Aurę" i "Memento", aż do najnowszej "Mysterious
Monuments On The Moon".
Piwnica pod Baranami zaprasza na recital Doroty Ślęzak "W zielone gramy".
Piotr Skrzynecki mówił o niej: "Nasza najmłodsza, znaleziona w pudełku na Plantach". Czesław Niemen mówił o niej: "Polska Kate Bush". Leszek Wójtowicz mówi o niej: "Miedzianowłosy Anioł".
Dorota Ślęzak, artystka Piwnicy pod Baranami, jest laureatką głównych nagród wielu konkursów piosenki (m.in. I nagroda Studenckiego Festiwalu Piosenki), od lat zauważaną i docenianą w Krakowie i w Polsce (Stypendium Twórcze Miasta Krakowa, odznaczenie Honoris Gratia, Stypendium "Kultura Odporna", Brązowy Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis").
Piszą o niej, że "to artystka eteryczna, subtelna, wręcz porcelanowa, która pośród indywidualności Piwnicy pod Baranami potrafiła znaleźć własne, oryginalne miejsce" (Jerzy Armata, "Gazeta Wyborcza"). Sama komponuje swoje piosenki, śpiewa i czasami gra na skrzypcach. Ma również w repertuarze utwory piwnicznych kompozytorów i autorów: Jana Kantego Pawluśkiewicza, Grzegorza Turnaua, Zbigniewa Preisnera, Andrzeja Zaryckiego, Leszka Wójtowicza, Michała Zabłockiego, a także wiersze Ewy Lipskiej, Agnieszki Osieckiej, Diany Ozgi, Roberta Kasprzyckiego, czy Leszka Aleksandra Moczulskiego.
Przesiąknięta piwniczną stylistyką, ale anglistka z wykształcenia, sięga więc też po piosenki anglojęzyczne i z wielką swobodą je wykonuje. Wydała dwie solowe płyty - "Nie wiedziałam" oraz "Tańczę". Na płytach i na scenie akompaniują jej: Tomasz Kmiecik (fortepian), Józef Michalik (kontrabas), Michał Chytrzyński (skrzypce) i Jerzy Odrowąż Wysocki (gitara).
Każdy jej recital jest bardzo starannie przygotowany i niepowtarzalny.
Bilety: https://www.kupbilecik.pl/imprezy/73832/Krak%C3%B3w/Dorota+%C5%9Al%C4%99zak/ lub impresariat Piwnicy pod Baranami: tel. 12 4212500, bomicek@gmail.com
„Człowiek czasami serce otworzy” to koncert z piosenkami Agnieszki Osieckiej i Wojciecha Młynarskiego.
Agnieszka Osiecka i Wojciech Młynarski posiedli unikatową umiejętność obserwacji ludzkiej potrzeby bycia kochanym. Koncert złożony z piosenek ich autorstwa nie ma służyć porównaniu ich talentów. To żywe, muzyczne zestawienie odmiennego podejścia do uczuciowych usiłowań podejmowanych przez poszczególne bohaterki i bohaterów tych małych dzieł sztuki. Często – jak to bywa w życiu – przypadkowych sytuacji prowokujących burzliwy wzrost napięcia emocjonalnego przeradzającego się w nagłe, zaskakujące, acz nieuniknione np. zakochanie. Postaci z piosenek potrafią zapaść na „chorobę” miłości tak samo szybko, jak mozolnie i z trudem się odkochiwać. Opisać ulotną wymianę spojrzeń, albo spór między zimnym intelektem, a nagłym porywem serca. Czy to w ogóle możliwe? A. Osiecka i W. Młynarski prawdopodobnie przypuszczali, że nie. Ale jako twórcy niemogący i nieumiejący uwolnić się od wrodzonych talentów wiedzieli, że usiłować trzeba. Opowieść pozornie stara jak świat. „Człowiek czasami serce otworzy…” i dozgonna miłość, albo pasmo uczuciowych nieszczęść gotowe. Albo jedno i drugie.
Piątek, 18.11.2022, Scena NCK
godz. 19:00
Bilet - 110 zł
Informacje i rezerwacja:
Biuro Organizacji Widowni
telefon: 12 644 02 66 wew. 55
e-mail: REZERWACJA@NCK.KRAKOW.PL