„Miłość, która zostaje” – obejrzyj film z KINOCHŁONEM
Dyskusyjny Klub Filmowy „KINOCHŁON” zaprasza na pokaz islandzkiego filmu o jednym roku rodziny, która musi ułożyć się w nowej sytuacji życiowej, jaką przynosi jej separacja małżonków. „Miłość, która zostaje” w reżyserii Hlynura Pálmasona już w czwartek 11 czerwca 2026 roku na ekranie augustowskiego kina „Iskra” (ul. 3 Maja 38) – początek seansu o g(...) ... więcej »
Augustowskie Placówki Kultury serdecznie zapraszają na pierwsze w tym roku muzyczne wydarzenie w ramach cyklu Granie w Bramie! W piątek 12 czerwca 2026r. (godz. 20:00) w podwórzu* Miejskiego Domu Kultury (Rynek Zygmunta Augusta 9, wejście od ul. Kościelnej) zagrają KOMETY i PIERWSZY ŚNIEG.
KOMETY, uznawane za jeden z najważniejszych zespołów alternatywnych XXl wieku, to warszawski zespół uformowany przez Lesława (gitara, wokal, muz(...) ... więcej »
Pokaż Zdzichu co masz na strychu, czyli Pchli Targ
Augustowskie Placówki Kultury serdecznie zapraszają na kolejną edycję Pchlego Targu! W sobotę 13 czerwca 2026 r. w podwórzu Miejskiego Domu Kultury już od 9:00 czekać będą na kupujących kolorowe stoiska!
Mamy jeszcze kilka miejsc dla handlujących, więc zapraszamy do zgłoszenia.
A potem nic tylko szykować się do wielkiego polowania na skarby – bibeloty, płyty winylowe, biż(...) ... więcej »
„Miłość, która zostaje” – obejrzyj film z KINOCHŁONEM
Dyskusyjny Klub Filmowy „KINOCHŁON” zaprasza na pokaz islandzkiego filmu o jednym roku rodziny, która musi ułożyć się w nowej sytuacji życiowej, jaką przynosi jej separacja małżonków. „Miłość, która zostaje” w reżyserii Hlynura Pálmasona już w czwartek 11 czerwca 2026 roku na ekranie augustowskiego kina „Iskra” (ul. 3 Maja 38) – początek seansu o godz. 18:30.
Film debiutował w pozakonkursowej sekcji festiwalu w Cannes – Première. Intymna, ale pełna rozmachu, czuła i szydercza, slapstikowa i oniryczna, melancholijna i wrażliwa na najdrobniejsze przejawy piękna – jest zaskakującą hybrydą emocji i stylów. Opowiadając o rozpadzie pewnej rodziny, Pálmason brawurowo odmalowuje tu życiowe bardo, w jakim znajdują się bohaterowie: małżeństwo i ich trójka dzieci. Magnus jest marynarzem na statkach rybackich, Anna to artystka marząca o przełomie w karierze. Każde z nich na własną rękę próbuje posklejać potrzaskaną rodzinę, ale to Magnus czuje się tym wyrzuconym za burtę…
Ten przejmujący, smutny i nieodparcie śmieszny film jest zarazem jednym z najwspanialszych hołdów złożonych miłości, jakie stworzyło kino.
To poruszająca historia o miłości i rozstaniu, którą dopełniają wspaniałe zdjęcia – islandzkie krajobrazy. Barwnie napisane dialogi w zderzeniu z absurdami życia codziennego nadają lekkości tej, niewesołej przecież, opowieści, co sprawia, że widz otrzymuje wyważone, pełne życiowych burz i flaut kino obyczajowe. Zachęcamy!
Gościem pokazu będzie Radosław Osiński – krytyk filmowy, filmoznawca. Wykładowca akademicki na Wydziale Humanistycznym UMK. Nauczyciel, animator kultury, autor opracowań dydaktycznych do edukacji filmowej w projekcie „Filmoteka Szkolna” Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, a także autor filmów, scenarzysta, producent. Kurator kina w Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu.
Spędźcie ten wieczór razem z nami!
APK – DKF KINOCHŁON
- - -
Cennik i rezerwacja biletów:
Bilet na pojedynczy pokaz: 20 zł
Bilet ulgowy: 18 zł
Karnet na cztery pokazy: 60 zł (ważny przez pół roku)
Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.
Podwórze MDK - Rynek Zygmunta Augusta 9(od ul. Kościelnej)
13-06-2026 -
BEZPŁATNE
9:00
Pokaż Zdzichu co masz na strychu, czyli Pchli Targ
Augustowskie Placówki Kultury serdecznie zapraszają na kolejną edycję Pchlego Targu! W sobotę 13 czerwca 2026 r. w podwórzu Miejskiego Domu Kultury już od 9:00 czekać będą na kupujących kolorowe stoiska!
Mamy jeszcze kilka miejsc dla handlujących, więc zapraszamy do zgłoszenia.
A potem nic tylko szykować się do wielkiego polowania na skarby – bibeloty, płyty winylowe, biżuteria, zabawki, książki, ubrania, a może coś zupełnie zaskakującego..? Przyjdźcie w sobotę, aby się przekonać!
Zapraszamy, wstęp dla kupujących bezpłatny.
Rezerwacje miejsc i opłata za stoisko (15zł): Miejski Dom Kultury, Mała Galeria MDK (Rynek Zygmunta Augusta 9), tel. 87 65-43 36 59
W razie kiepskiej pogody wydarzenie przeniesiemy do MDK
APK
Podwórze MDK - Runek Zygmunta Augusta 9 (od ul. Kościelnej)
12-06-2026 -
BEZPŁATNE
20:00
Augustowskie Placówki Kultury serdecznie zapraszają na pierwsze w tym roku muzyczne wydarzenie w ramach cyklu Granie w Bramie! W piątek 12 czerwca 2026r. (godz. 20:00) w podwórzu* Miejskiego Domu Kultury (Rynek Zygmunta Augusta 9, wejście od ul. Kościelnej) zagrają KOMETY i PIERWSZY ŚNIEG.
KOMETY, uznawane za jeden z najważniejszych zespołów alternatywnych XXl wieku, to warszawski zespół uformowany przez Lesława (gitara, wokal, muzyka, słowa) w roku 2002.
Komety nagrały siedem płyt studyjnych i dwie koncertowe. Ich twórczość zjednała im fanów nie tylko w kraju, ale i za granicą. Zespół koncertował m.in. w Anglii, Szwecji, Niemczech i Meksyku, gdzie ukazał się anglojęzyczny album zawierający ich największe przeboje.
Pomimo kilkukrotnych zmian w składzie, nieodmiennie centralnym punktem, a zarazem znakiem rozpoznawczym Komet, pozostają głos i teksty Lesława, poetycko niejednoznaczne, często rozgrywające się w pejzażach Warszawy, stawiające go w gronie najwybitniejszych autorów swojego pokolenia.
PIERWSZY ŚNIEG to projekt muzyczny, który został założony z inicjatywy Radosława Skorowskiego – kompozytora i tekściarza, wokalisty i gitarzysty w zespole. Jest to zwieńczenie 20 lat pisania utworów „do szuflady”, które tworzyły się między projektami, w których grał, aż od 2005 roku. Dzięki temu brzmienie i klimat zespołu ma naturalne wpływy złotego czasu dla polskiej alternatywy z lat 90'. „Melancholia i tęsknota za brzmieniem i stylem tamtych czasów” to słowa klucze. Utwory grane przez zespół mogą wywołać emocje od euforycznych wiosennych pląsów, po zadumę, która może zatrzymać pędzący wokół nas świat, na kilka chwil. Maciek, Robert i Mateusz to kompani Radka, którzy od października 2024 towarzyszą mu w spełnieniu marzenia jakim jest wydanie albumu życia.
Obiecujemy wspaniałą atmosferę i świetną muzykę – serdecznie zapraszamy!
Wstęp wolny.
APK
*W razie niesprzyjających warunków atmosferycznych wydarzenie będzie przeniesione do sali widowiskowej MDK.