ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Speed-ball dla młodzieży.
 
06-01-2020
Spotkanie liderów speed-balla z Małopolski w Myślenicach.
 
18-12-2019
Seniorzy z Wawrzeńczyc to innowatorzy – będą promować nowy sport!
 
18-12-2019
Akademia Speed-ball w Gminie Raciechowice.
 
18-12-2019
III Mikołajkowe Zawody w Speed-ballu.
 
11-12-2019
Przystanek Kultura na ziemi myślenickiej.
 
Przystanek Zero-waste, czyli jak generować mniej śmieci.
 
20-10-2019
PRZYSTANKOWE SPOTKANIA Z IDEĄ ZERO-WASTE.
 
22-07-2019
PRZYSTANEK ZERO-WASTE.
 
07-06-2019
Otwarte treningi speed-ball w Dobczycach
 
19-08-2019
Znamy zwycięzców Caffe Vergnano Best Barista 2019 w Tarnowskich Górach!
 
10-10-2019
Akademia Speed-ball w Kluczach.
 
10-10-2019
RELACJE
Ośmiu laureatów Mistrzostw Regionalnych
zawalczy o tytuł „Barista of the Year 2015”
15-05-2015
Spośród wszystkich baristów z ponad 100 kawiarni COSTA COFFEE i coffeeheaven wyłoniono najlepszych, którzy w dniach 22-24 kwietnia zmierzyli się w dwóch emocjonujących konkurencjach regionalnego etapu konkursu „Barista of the Year 2015”. Pierwsza z konkursowych rywalizacji – Espresso Race – polegała na przygotowaniu w ciągu 2 minut jak największej liczby espresso według standardów marki. Jury oceniało zarówno szybkość, jak i jakość przygotowanych kaw. Druga konkurencja – Coffee Master – to już nie tyle czas, co precyzja i jakość serwowanych napojów. Każdy z uczestników miał za zadanie przyrządzić cztery „klasyki gatunku” serwowane w sieci COSTA COFFEE, czyli: Espresso, Caffe Latte, Cappuccino oraz do wyboru Flat White lub Caffe Corto. Czas przeznaczony na zadanie to 8 minut. Podczas Mistrzostw Regionalnych zostało wyłonionych ośmiu najlepszych baristów. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele dwóch warszawskich i krakowskich,
a także po jednym z wrocławskich, poznańskich, gdańskich i toruńskich kawiarni, należących do CHI Polska.

Zwycięska ósemka Mistrzostw Regionalnych awansowała do krajowego finału konkursu „Barista of The Year 2015”, który odbędzie się w dniach 27-28 maja. Podczas pierwszego dnia ocenie podlegać będą przede wszystkim umiejętności techniczne baristów. W drugim dniu, konkurs będzie otwarty dla gości, a widzowie i jury będą podziwiać baristów w kolejnych zmaganiach: Espresso Race i Drink Dowolny. Kluczem do zwycięstwa będzie umiejętne połącznie przez uczestników szybkości, zręczności oraz kreatywności w tworzeniu kawowych kompozycji. Punktowana będzie oryginalność, technika przygotowania, wygląd drinków oraz oczywiście ich smak!

– To już dziesiąta edycja zawodów, podczas których celebrujemy sztukę parzenia kawy przez naszych najlepszych baristów. Wyjątkowe umiejętności, pasja i codzienne zaangażowanie naszych pracowników sprawiają, że Polacy tak chętnie odwiedzają kawiarnie COSTA COFFEE. Barista of the Year 2015 to dla uczestników tego konkursu ogromna dawka adrenaliny wynikająca z rywalizacji i szansa sprawdzenia się w wymagających konkurencjach – mówi Andrzej Jackiewicz, Dyrektor Zarządzający CHI Polska.

Zwycięzca polskiej edycji weźmie udział w międzynarodowym konkursie organizowanym przez COSTA COFFEE i będzie reprezentował nasz kraj w Finale Europejskim. Podczas ubiegłorocznego Finału Europejskiego, reprezentant z Polski, Dariusz Pieczara, zdobył nagrodę dla najlepszego Drinka Dowolnego.

Zwycięzca Finału Europejskiego będzie reprezentował Europę w zorganizowanym przez COSTA COFFEE finale Champion of Champions w Londynie, gdzie bariści corocznie od 2006 roku, mają okazję stanąć w szranki w kawowym turnieju i zawalczyć o tytuł najlepszego baristy na świecie.

Nagrody dla uczestników krajowego etapu Mistrzostw Barista of the Year 2015 ufundowała firma CHI Polska, a partnerami wydarzenia są: Monin SCM, Huhtamaki, David Rio, Tork, Ecolab, Henry Kruse, CSM, W&W Consulting, HAVI Logistics, OSM Łowicz, Coca Cola.
  


 

miejsce wydarzenia:


 

 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją