ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Mikstacki odpust ku czci św. Rocha w cieniu epidemii
 
27-08-2020
Leśna szkółka - trwa rekrutacja.
 
14-08-2020
Speed-ball. Trwa rekrutacja na bezpłatne zajęcia sportowe.
 
27-07-2020
Trenowali on-line, teraz otrzymali nagrody.
 
26-07-2020
Leśna świetlica w Porębie.
 
22-07-2020
III Międzyszkolne zawody w Speed-ballu.
 
13-07-2020
Średniowieczna sztuka powstaje w Galerii Katowickiej
 
09-07-2020
Leśna Baza - Przystanek Natura.
 
17-06-2020
Speed-ball Online.
 
16-06-2020
Wizyta studyjna w Drzewicy.
 
12-02-2020
Ferie ze Speed-ballem.
 
12-02-2020
Speed-ball dla młodzieży.
 
06-01-2020
RELACJE
COSTA COFFEE wyłoniła najlepszego baristę w Polsce! Krakowianin zwycięzcą tegorocznego konkursu Barista of the Year
04-07-2016
Tytuł najlepszego baristy w Polsce, dzięki perfekcji w parzeniu kawy i wyjątkowemu zmysłowi łączenia smaków, wywalczył Wojtek Stępień, barista jednej z krakowskich kawiarni COSTA COFFEE. Zwycięzca Finału Polski konkursu Barista of the Year 2016 organizowanego przez COSTA COFFEE już w październiku zmierzy się z najlepszymi baristami z całej Europy. Wojtek Stępień będzie reprezentował Polskę w Europejskim Finale konkursu, który już po raz drugi odbędzie się w naszym kraju.

W Finale Polski Barista of the Year 2016 rozgrywanym w czerwcu w Warszawie zmierzyło się 8 baristów z: Warszawy, Krakowa, Wrocławia i Gdańska. Wszystkich uczestników można na co dzień spotkać w kawiarniach COSTA COFFEE – największej sieci kawiarni w Polsce i w Europie. Sztuka parzenia doskonałej kawy, ich pasja i miłość do zawodu baristy oraz charakter sprawiły, że to właśnie oni zostali wyłonieni podczas regionalnego etapu konkursu spośród baristów z całej Polski, a tym samym ‒ zakwalifikowali się do Finału Krajowego. Konkurs wygrał Wojtek Stępień z Krakowa, zdobywając tytuł „Barista of the Year 2016”. Drugie miejsce, a tym samym Wicemistrzostwo wywalczyła Monika Poleniewicz z warszawskiej kawiarni Złote Tarasy, a trzecie zajął również krakowianin, Jacek Mitera. Autorską propozycją drinka dowolnego zaintrygował jury Adrian Kowalski, reprezentujący wrocławską kawiarnię Sky Tower.

W październiku Wojtek i Monika będą reprezentować Polskę na Europejskim Finale konkursu Barista of The Year, walcząc wówczas o tytuł najlepszego baristy na naszym kontynencie. W konkursie na szczeblu europejskim zmierzą się z innymi baristami w trzech konkurencjach: Espresso Race – przygotowanie jak największej liczby perfekcyjnych Espresso zgodnie ze standardami COSTA COFFEE w 2 minuty, Drink Dowolny – konkurencja, która wymaga od uczestników kreatywności, poczucia smaku i estetyki, jak też odpowiedniej prezentacji swoich pomysłów oraz Coffee Master – właściwe ustawienie młynka i przygotowanie 8 kaw w 30 minut.

‒ Serdeczne gratulacje należą się wszystkim finalistom – bariści zaprezentowali niezwykłą precyzję w przygotowaniu kawy, swoją ekspertyzę i doświadczenie, jak również niebanalne, autorskie propozycje drinków. Poziom był bardzo wyrównany, a jury miało nie lada zadanie. Wojtek i Monika będą reprezentować nasz kraj na szczeblu europejskim konkursu Barista of The Year. Mam nadzieję, że pokażą się z jak najlepszej strony i po raz kolejny udowodnią, że nasz polski zespół jest najlepszy w Europie. Trzymam kciuki za ich sukces w październiku, kiedy to po raz kolejny zmagania baristów odbędą się w Warszawie – mówi Andrzej Jackiewicz, Dyrektor Zarządzający, COSTA COFFEE POLSKA.

Podczas Krajowego Finału Mistrzostw Barista of the Year 2016 swoje umiejętności i kreatywność w łączeniu smaków zawodnicy prezentowali w dwóch konkurencjach: Espresso Race i Drink Dowolny.

Wojciech Stępień fan gier wideo i pingwinów z Madagaskaru na co dzień serwuje kawę w jednej z kawiarni COSTA COFFEE w Krakowie. Jury zaintrygował niespotykanym połączeniem kawy i piwa, pewnością siebie i prawdziwą pasją.

‒ Zaserwowałem jurorom prawdziwą symfonię smaku. Połączyłem perfekcyjnie zaparzone espresso z piwem bezalkoholowym, co staje się coraz bardziej popularnym trendem baristycznym. Kompozycję wzbogaciłem szczyptą chilli i dodatkiem mango. Mój autorski Drink Dowolny był zbalansowany i intrygujący. Przy tworzeniu receptury zasugerowałem się właściwościami obu napojów – kawa pobudza endorfiny, a piwo je obniża. Doskonały balans smaku i ukojenia ‒ mówi Wojtek Stępień, zwycięzca Finału Polski Mistrzostw Barista of the Year 2016.

Jesienne zawody uświetni także wyjątkowa wizyta – nasz kraj odwiedzi coffee master, Gennaro Pelliccia – prawdziwy znawca i pasjonat kawy. Gennaro jest niekwestionowanym ekspertem COSTA COFFEE z wieloletnim i bogatym doświadczeniem, którego język został ubezpieczony na 10 milionów funtów.
  


 

miejsce wydarzenia:


 

 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją