ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Mikstacki odpust ku czci św. Rocha w cieniu epidemii
 
27-08-2020
Leśna szkółka - trwa rekrutacja.
 
14-08-2020
Speed-ball. Trwa rekrutacja na bezpłatne zajęcia sportowe.
 
27-07-2020
Trenowali on-line, teraz otrzymali nagrody.
 
26-07-2020
Leśna świetlica w Porębie.
 
22-07-2020
III Międzyszkolne zawody w Speed-ballu.
 
13-07-2020
Średniowieczna sztuka powstaje w Galerii Katowickiej
 
09-07-2020
Leśna Baza - Przystanek Natura.
 
17-06-2020
Speed-ball Online.
 
16-06-2020
Wizyta studyjna w Drzewicy.
 
12-02-2020
Ferie ze Speed-ballem.
 
12-02-2020
Speed-ball dla młodzieży.
 
06-01-2020
RELACJE
I Międzywojewódzki Turniej Sportownia Speed-Ball
25-05-2017
21 maja w Myślenicach zjawili się najlepsi polscy speed-balliści. W turnieju wystartowało 60 zawodników z trzech województw: Małopolski, Śląska i Lubelszczyzny. Organizatorem wydarzenia było Stowarzyszanie Sportownia z Poręby.

Turniej został rozegrany w trzech kategoriach. Speed-Ball Started – kategoria podstawowa dla zawodników, którzy niedawno rozpoczęli przygodę z speed-ballem. Speed-Ball GO – turniej dla zawodników średniozaawansowanych. Turniej Speed-Ball Family –międzypokoleniowe rozgrywki, gdzie przedział wiekowy wahał się między 5 a 75 lat. W przerwach pomiędzy poszczególnymi kategoriami odbyły się mecze w wykonaniu Mistrzyni i Wicemistrzyni Polski oraz Mistrza Polski i Wicemistrza 2016.

Z terenu powiatu myślenickiego wystawione zostały dwie sekcje sportowe: Speed-Ball Dobczyce oraz Speed-Ball Poręba. W turnieju Started i Family wzięli udział także zawodnicy z Pcimia, Myślenic, Stróży oraz Głogoczowa. Największa liczba zawodników wystąpiła w grupie początkującej, gdzie w pierwszym etapie rywalizacja toczyła się o wyjście z grupy i wejście do półfinału.

„Poziom uczestników oraz ich wiek był bardzo zróżnicowany, co stanowiło dla nas duże wyznawanie organizacyjno-logistyczne. Nasze działania wsparła kadra polska speed-ball oraz trenerzy z różnych regionów polski, którzy czuwali nad przebiegiem turnieju w podgrupach przed półfinałem. – podkreśla Zbyszek Bizoń – organizator zawodów.

„Przy rozgrywkach nie zabrakło niespodzianek i to są właśnie te cudowne i emocjonujące elementy w sporcie. Z speed-ball Dobczyce najdalej bo do półfinałów w grze singlowej doszedł Adam Urbaniak. Największą niespodzianą był natomiast srebrny medal w super-solo
started wywalczony przez Marcelinę Ryś z Poręby". – podkreśla Izabela Janczak-Bizoń – organizator zawodów.

W turnieju Family wzięła udział międzypokoleniowa grupa zawiązana początkiem stycznia w ramach programu „Seniorzy w akcji” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

„Przedział wiekowy w naszej grupie wahał się między 5 a 75 lat. Prezentowaliśmy speed-ball w bardziej rodzinnej i rekreacyjnej formie.” – podkreśla Stefan Patyk, zawodnik turnieju.

Wśród gości pojawiły się takie osobowości znane w świecie speed-balla jak Przemysław Wolan - człowiek, który zapoczątkował Speed-Ball w Polsce, Zbigniew Bizoń - Wicemistrz Polski 2016, Gabriella Lopez - Mistrzyni Polski 2016, Martyna Dudek - Wicemistrzyni Polski 2016, Andrzej Marie - członek kadry Speed-Ball Polska.

Turniej dofinansowany z środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w ramach Partnerstwa PAFW.
  
zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

https://www.youtube.com/watch?v=mUr9LufSwbw
 
Sportownia Speed-Ball - Turniej Międzywojewódzki

miejsce wydarzenia:
Myślenice

https://www.sportownia.eu
 

 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją