ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Mikstacki odpust ku czci św. Rocha w cieniu epidemii
 
27-08-2020
Leśna szkółka - trwa rekrutacja.
 
14-08-2020
Speed-ball. Trwa rekrutacja na bezpłatne zajęcia sportowe.
 
27-07-2020
Trenowali on-line, teraz otrzymali nagrody.
 
26-07-2020
Leśna świetlica w Porębie.
 
22-07-2020
III Międzyszkolne zawody w Speed-ballu.
 
13-07-2020
Średniowieczna sztuka powstaje w Galerii Katowickiej
 
09-07-2020
Leśna Baza - Przystanek Natura.
 
17-06-2020
Speed-ball Online.
 
16-06-2020
Wizyta studyjna w Drzewicy.
 
12-02-2020
Ferie ze Speed-ballem.
 
12-02-2020
Speed-ball dla młodzieży.
 
06-01-2020
RELACJE
I Międzyszkolne Zawody w Speed-Ballu.
29-03-2018
W I Międzyszkolnych Zawodach w Speed-ballu, wystartowali zawodnicy z pięciu szkół podstawowych. Gośćmi wydarzenia byli najlepsi polscy speed-balliści. Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach Inicjatywy Lokalnej Gminy Myślenice.
Zawody rozegrane zostały na sali sportowej w Szkole Podstawowej w Trzemeśni. Turnieje toczyły się w dwóch grupach wiekowych z podziałem na kategorię męską i żeńską. Zawodnicy walczyli o najlepsze miejsca w grze singlowej oraz konkurenci super solo, gdzie zdobywali punkty grając na czas. Mecze sędziowali mistrzowie i mistrzynie Polski, oraz uczestnicy niedawnych mistrzostw świata oraz członkowie klubu Speed-Ball KRK.
Gośćmi specjalnymi wydarzania byli: Przemysław Wolan, człowiek który przywiózł speed-ball do Polski oraz Andrzej Marie reprezentant okręgu Speed-Ball Śląsk.

„Myślę, że jesteśmy świadkami tego jak wokół speed-balla tworzy się lokalna społeczność. Kiedy dołączyłam do zespołu organizacyjnego zobaczyłam młodych zawodników noszących ławki, krzesła, rozkładających zestawy na kortach. Właśnie to najbardziej pokazuje tę tworzącą się społeczność, ponieważ widać zaangażowanie młodzieży w to, aby te turnieje odbywały się jak najczęściej. Coraz liczniej odwiedzają nas rodzice, którzy towarzyszą swoim dzieciom podczas zawodów. Zawsze możemy liczyć na wsparcie kadry polskiej speed-ball, która przyjechała do nas z Krakowa oraz z regionu Śląska. To daje dużą motywację do planowania działań, które będą tę społeczność rozwijały.”- podkreśla Izabela Janczak-Bizoń ze Stowarzyszenia Sportownia.

Na zakończenie zawodów wręczono 12 kompletów medali i pucharów. Wśród najlepszych zawodników warto wymienić zwycięzców poszczególnych konkurencji i kategorii wiekowych: Marcelinę Ryś, Iwonę Mistarz, Jakuba Janczak, Joannę Suder, Zuzannę Malinę, Krystiana Żaka, Błażeja Płachno, Roksanę Żak, Adama Urbaniaka, Natalię Ślęczkę, Oskara Stasiaka, oraz Mikołaja Dziadkowca.

„Rozwijamy się i właśnie turnieje najlepiej pokazują ten rozwój. Poziom rozgrywek jest coraz lepszy, mecze są coraz bardziej dynamiczne. Finaliści turniejów singlowych rozgrywali czterdziestominutowe pojedynki. Było widać tę walkę o każdy punkt i dużą motywację. Za niecały miesiąc zwycięzcy staną do rywalizacji w zawodach międzywojewódzkich. - relacjonuje Zbigniew Bizoń, trener speed-ball.
Organizatorami wydarzenia było Stowarzyszenie Sportownia i Szkoła Podstawowa w Porębie. Wydarzenie współfinansowane przez Miasto i Gminę Myślenice w ramach Inicjatywy Lokalnej.
  
zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz


 

miejsce wydarzenia:
Trzemeśnia koło Myślenic

http://sportownia.eu
 

 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją