ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Speed-ball. Trwa rekrutacja na bezpłatne zajęcia sportowe.
 
27-07-2020
Trenowali on-line, teraz otrzymali nagrody.
 
26-07-2020
Leśna świetlica w Porębie.
 
22-07-2020
III Międzyszkolne zawody w Speed-ballu.
 
13-07-2020
Średniowieczna sztuka powstaje w Galerii Katowickiej
 
09-07-2020
Leśna Baza - Przystanek Natura.
 
17-06-2020
Speed-ball Online.
 
16-06-2020
Wizyta studyjna w Drzewicy.
 
12-02-2020
Ferie ze Speed-ballem.
 
12-02-2020
Speed-ball dla młodzieży.
 
06-01-2020
Spotkanie liderów speed-balla z Małopolski w Myślenicach.
 
18-12-2019
Seniorzy z Wawrzeńczyc to innowatorzy – będą promować nowy sport!
 
18-12-2019
RELACJE
Niezwykły turniej w Kościelisku
02-04-2012
Opinia Sędziego Turnieju

W dniach 25-31 marca 2012 r. w Kościelisku odbył się niezwykły turniej szachowy, w którym w niezwykle skromnym ilościowo składzie (9 zawodników) zagrało aż trzech arcymistrzów. Organizator turnieju, spółka Castor-Inwestycje i osobiście p. Antoni Lewczuk, w samym sobie znany sposób zapewnili udział ukraińskich arcymistrzów V. Małaniuka, V. Shishkina i E. Sharapova. Niestety turniej z uwagi na nikłe zainteresowanie graczy krajowych, musiał mieć charakter turnieju kołowego, bowiem nawet udział dwóch zawodników ze Słowacji
nie pozwolił na przeprowadzenie turnieju szwajcarskiego.

Zgodnie z przewidywaniami wygrał V. Małaniuk 7,5 z 8, przed V. Shishkinem 7 pkt, i E. Sharapovem 6 pkt. Czwarte miejsce zajął L. Kwaśny 5,5 pkt, który wypełnił normę kandydacką.
Drugą normę w turnieju, na I kategorię, zdobył organizator turnieju A. Lewczuk (3 pkt).

W tym miejscu należy wyrazić zdziwienie, że małopolskie środowisko szachowe zupełnie nie wykorzystało możliwości zdobycia norm i sprawdzenia swych sił w partiach z arcymistrzami, a przecież takie turnieje w kameralnych warunkach górskiego uzdrowiska nie są częstym zjawiskiem.

Turniej rozegrano w położonej niedaleko od Doliny Kościeliskiej Willi Aniołówka, gdzie zamieszkała większość uczestników. Tak więc uczestnicy, oprócz szachów, mogli cieszyć się urokami kończącej się zimy w Tatrach lub odwiedzić Zakopane.

Działania organizatorów poparły lokalne władze, Starosta Tatrzański, który ufundował puchar oraz wspierające finansowo Biuro Promocji Zakopanego i Wójt Gminy Kościelisko Bohdan Pitoń, który uczestniczył w zakończeniu turnieju i wyraził wolę pomocy w przyszłych imprezach szachowych organizowanych w gminie.

Organizatorzy nie zrażeni małą frekwencją zapowiedzieli, iż przeprowadzą II turniej w przyszłym roku i wyrazili nadzieje, że turniej o Laur Tatr na stałe wejdzie do kalendarza małopolskich szachów i stanie się w przyszłości stałym miejscem spotkań szachistów, którzy nie tylko będą walczyć przy szachownicy, ale skorzystają z turystycznych atrakcji regionu. Zwłaszcza że miejsce gry, warunki bytowe oraz relatywnie niskie koszty, gwarantują dużo atrakcji, nie tylko szachowych.
Turniej sędziował FIDE Arbiter Mariusz Stanaszek
  


 

miejsce wydarzenia:
Kościelisko


 

 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją