ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Teledysk sportowo-motywacyjny.
 
Speed-ball Dobczyce.
 
05-11-2020
Leśna Szkółka w Porębie.
 
03-11-2020
Zajęcia ogólnoruchowe ze speed-ballem.
 
03-11-2020
Mikstacki odpust ku czci św. Rocha w cieniu epidemii
 
27-08-2020
Leśna szkółka - trwa rekrutacja.
 
14-08-2020
Speed-ball. Trwa rekrutacja na bezpłatne zajęcia sportowe.
 
27-07-2020
Trenowali on-line, teraz otrzymali nagrody.
 
26-07-2020
Leśna świetlica w Porębie.
 
22-07-2020
III Międzyszkolne zawody w Speed-ballu.
 
13-07-2020
Średniowieczna sztuka powstaje w Galerii Katowickiej
 
09-07-2020
Leśna Baza - Przystanek Natura.
 
17-06-2020
RELACJE
Przystanek Zero-waste, czyli jak generować mniej śmieci.
20-10-2019
Przystanek Zero-waste, czyli jak generować mniej śmieci.

W Porębie powstała leśna baza w której dzieci przebywają w otoczeniu przyrody i uczą się proekologicznych zachowań. W bazie prowadzone są zajęcia promujące ekologiczny styl życia i ruch zero-waste.

W miniony weekend obyło się podsumowanie programu Przystanek Zero-waste w ramach którego prowadzone były tematyczne warsztaty prezentujące założeniowa ruchu zero-waste. Podczas podsumowanie odbyła się leśna wystawa zdjęć oraz prac wykonanych przez dzieci i młodzież.

Zero waste w dosłownym tłumaczeniu to „brak śmieci” lub „brak marnowania”. Jest to styl życia, zgodnie z którym człowiek stara się generować jak najmniej odpadów, a tym samym nie zanieczyszczać środowiska.

„Projekt realizowany był od wiosny. W spotkaniach brali udział także rodzice. Spotykaliśmy się w bazie aby prezentować dzieciom młodzieży założenia zero-waste. Uczestnicy warsztatów dowiedzieli się jak zachować bezpieczeństwo podczas wycieczek w góry oraz jak ograniczyć konsumpcję w podróży. Ponadto odbyły się gry z podstaw terenoznawstwa połączone z pieszą wycieczką. Młodzi uczestnicy tworzyli woreczki na zakupy z lnu i stemplowali je znakami natury, uczestniczyli w leśnym budowaniu, gdzie tworzyli ozdoby z zużytych słoików, sznurka jutowego oraz przedmiotów znalezionych w lesie. Za całą ideą stało pokazanie, że warto nadawać drugie życie zużytym przedmiotom. Bardzo podobał się cykl spotkań kulinarnych, uczących zdrowego odżywiania i podstaw gotowania zgodnie z zasadą "gotuję nie marnuję” – podkreśla Izabela Janczak-Bizoń ze Stowarzyszenia Sportownia

Projekt angażował także rodziców. Ważnym założeniem projektu był czas poświęcony rodzinie w otoczeniu natury – bez telefonów i innych wynalazków techniki, których użycie na co dzień jest nadmierne. Odbyły się spotkania pod hasłem - ekologia się opłaca oraz leśne kolacje czyli wspólne gotowanie w otoczeniu przyrody.

Projekt realizowany dzięki wsparciu z Fundacji Cemex - Budujemy Przyszłość.
  


 

miejsce wydarzenia:
Poręba

http://sportownia.eu
 

 Copyright © 2002-2021


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją