POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie

KALENDARZ
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE

Klasyfikacje regionalne do Mistrzostw Polski w Speed-ballu.

10-09-2018
Speed-ballowe sukcesy.

07-10-2018
Zwierzęta w mikstackim sanktuarium pobłogosławione…

19-08-2018
Nakręcali na speed-ball.

24-07-2018
Młodzi speed-balliœci z Dobczyc pracowali nad sondażem.

24-07-2018
Szkolenie Edukatorów Międzynarodowego Programu Aflatoun.

05-05-2018
Sportownia Seniorów- ruszyła rekrutacja.

05-05-2018
II Międzywojewódzkie Zawody w Speed-ballu.

RELACJE
Zbyszek Bizoń 4 zawodnikiem Mistrzostw Œwiata.
01-11-2018
Siedmioosobowa reprezentacja Polski walczyła o najlepsze miejsca na podium podczas 30. Mistrzostw Œwiata w Speed-Ballu. Wœród kadry polskiej znalazł się Zbigniew Bizoń z Drogini, który do kraju wrócił z 4 miejscem w trzech konkurencjach.

Polska reprezentacja została wyłoniona końcem wrzeœnia bieżšcego roku podczas III Mistrzostw Polski w Speed-Ball. To otworzyło najlepszym w Polsce drogę do udziału w rywalizacji międzynarodowej. Mistrzostwa Œwiata w Speed-Ballu zostały zorganizowane przez Międzynarodowš Federację Speed-Ball w Kuwejcie w dniach 26-30 paŸdziernika.

Biało-czerwoni startowali w czterech konkurencjach: singlu, deblu, sztafecie (solo relay) i grze na czas (super-solo). Rozgrywki toczyły się w kategorii juniorskiej i seniorskiej z podziałem na płeć. W zawodach brały udział reprezentacje z Europy, Afryki i Azji.

Najwyższe lokaty wywalczyły juniorki z Krakowa zdobywajšc dwa bršzowe medale. Zbigniew Bizoń w zawodach seniorskich znalazł się tuż za podium. W najtrudniejszym turnieju całego wydarzenia - grze singlowej mężczyzn zdobył 4 miejsce. Podobnie 4 miejsce w deblu mężczyzn w parze z zawodnikiem z województwa opolskiego. Ponadto polska sztafeta w której brał udział wywalczyła 4 miejsce w rankingu krajów.

„Chciałabym podziękować wszystkim, dzięki którym mogłem stanšć do rywalizacji z elitš œwiatowego speed-balla. Jestem zadowolony, szczególnie z wyniku w grze singlowej, gdzie wygrywa się technikš, szybkoœciš i precyzjš. Wracam z lekkim niedosytem, bo w sztafecie zdobyliœmy 239 punktów i zabrakło tylko 13 oczek, by pokonać francuzów w walce o bršz. Ale to jest sport i przyjmuje ten wynik jako motywację do kolejnych zawodów. – podkreœla Zbyszek Bizoń ze Stowarzyszenia Sportownia.

W rozgrywkach międzynarodowych Polskę reprezentowali zawodnicy z trzech województw. Troje zawodników z Małopolski: Zbyszek Bizoń, Laura Lach, Martyna Dudek. Troje zawodników z opolskiego: Katarzyna Pawlaczyk, Jan Włóka, Magda Matusiak. Lubelszczyznę reprezentował Mariusz Rzedzicki.

Speed-ball to sport z wykorzystaniem piłki i rakietek. Jego historia sięga lat 80-tych XX wieku, kiedy to nowatorska metoda treningu tenisistów przerodziła się w samodzielny sport. Do Polski speed-ball zawitał w 2014 roku. Od 2015 roku rozwija się także na ziemi myœlenickiej.