ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Zajęcia ogólnoruchowe ze speed-ballem.
 
24-01-2021
Zajęcia ogólnoruchowe ze speed-ballem.
 
24-01-2021
Teledysk sportowo-motywacyjny.
 
Speed-ball Dobczyce.
 
05-11-2020
Leśna Szkółka w Porębie.
 
03-11-2020
Zajęcia ogólnoruchowe ze speed-ballem.
 
03-11-2020
Mikstacki odpust ku czci św. Rocha w cieniu epidemii
 
27-08-2020
Leśna szkółka - trwa rekrutacja.
 
14-08-2020
Speed-ball. Trwa rekrutacja na bezpłatne zajęcia sportowe.
 
27-07-2020
Trenowali on-line, teraz otrzymali nagrody.
 
26-07-2020
Leśna świetlica w Porębie.
 
22-07-2020
III Międzyszkolne zawody w Speed-ballu.
 
13-07-2020
RELACJE
Speed-ball. Trwa rekrutacja na bezpłatne zajęcia sportowe.
27-07-2020
Jeszcze tylko kilka dni trwa rekrutacja na bezpłatne zajęcia sportowe. Projekt otrzymał dofinansowanie z Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego. Treningi będą obywały się w Myślenicach.

Gra, którą możemy nazwać egzotyczną, bo pochodzi z Egiptu. Mowa o speed-ballu. Dyscyplina przywędrowała do Polski sześć lat temu i zyskuje w naszym kraju coraz większą popularność.

Aby grać w speed-ball potrzebne są rakiety oraz piłka przymocowana do pionowego masztu. Piłeczkę należy odbić w taki sposób, aby wykonała koło wokół statywu. Obijać ją można samemu, w parach, lewą i prawą ręką.

Trening refleksu i koncentracji
Speed-ball to sport, który ma wiele zalet. Aby precyzyjnie trafiać w eliptyczną piłkę, która krąży wokół masztu trzeba się skoncentrować. Dlatego regularne ćwiczenia polepszają koncentrację. Treningi bardzo dobrze wpływają na koordynację ruchowo-wzrokową.

Regularna gra rozwija refleks i zwinność. Poruszanie się po kortach podczas rozgrywek to z kolei trening spostrzegawczości, równowagi i szybkości reakcji. Speed-ball jest sportem w którym trenuje się obiema rękami, dzięki czemu rozwijana jest także ręka niedominująca. Wielu praworęcznych speed-ballistów na podobnym poziomie gra lewą ręką i odwrotnie.

Zajęcia w mistrzowskim stylu
Proponowany program obejmuje elementy gimnastyki, gry i zabawy oraz speed-ball. Zajęcia prowadzi Zbigniew Bizoń – wielokrotny Mistrz Polski w Speed-ballu oraz brązowy medalista Mistrzostw Świata w tej dyscyplinie. To zarazem jeden z najlepszych trenerów w Polsce posiadający kilka lat doświadczeń budowanych na międzynarodowych szkoleniach, zawodach i obozach.

Speed-ball przywędrował do Polski z Egiptu. Początkowo traktowany była jako trening dla tenisistów ziemnych. Z czasem przerodził się w nowy, odrębny sport. Od 1984 roku spisane zostały zasady i rozgrywane są zawodny, także międzynarodowe. Od 2014 roku rozwija się na ziemi myślenickiej dzięki zaangażowaniu członków Stowarzyszenia Sportownia.



Kontakt do Organizatorów:
Tel: 794 603 701
info@sportownia.eu

Projekt realizowany przy wsparciu finansowym Województwa Małopolskiego.

  


 

miejsce wydarzenia:
Myślenice


 

 Copyright © 2002-2021


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją