ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Mikstacki odpust ku czci św. Rocha w cieniu epidemii
 
27-08-2020
Leśna szkółka - trwa rekrutacja.
 
14-08-2020
Speed-ball. Trwa rekrutacja na bezpłatne zajęcia sportowe.
 
27-07-2020
Trenowali on-line, teraz otrzymali nagrody.
 
26-07-2020
Leśna świetlica w Porębie.
 
22-07-2020
III Międzyszkolne zawody w Speed-ballu.
 
13-07-2020
Średniowieczna sztuka powstaje w Galerii Katowickiej
 
09-07-2020
Leśna Baza - Przystanek Natura.
 
17-06-2020
Speed-ball Online.
 
16-06-2020
Wizyta studyjna w Drzewicy.
 
12-02-2020
Ferie ze Speed-ballem.
 
12-02-2020
Speed-ball dla młodzieży.
 
06-01-2020
RELACJE
Nakręcali na speed-ball.
24-07-2018
Dobczycka młodzież przez pół roku promowała speed-ball w lokalnym środowisku organizując otwarte pokazy i naukę gry. W miniony weekend obyło się finałowe wydarzenie zorganizowane przez młodych speed-ballistów.

Speed-ball to jeden z najszybszych sportów na świecie. Narodził się na plażach w Egipcie, gdzie początkowo traktowany był jako trening koordynacji i refleksu dla tenisistów. Do Polski speed-ball zawitał 4 lata temu. Dziś jest to dynamicznie rozwijająca się dyscyplina sportowa, także w regionie Gminy Dobczyce.

21 lipca w Dobczycach odbyło się Dobczyckie Spotkanie z Speed-ballem. Wydarzenie zostało podzielone na dwie części. Pokaz i nauka gry dla poczatkujących oraz zawody sportowe w których wzięło udział około 40 zawodników. Wydarzenie było finałem projektu „Nakręcamy na Speed-ball” realizowanego w ramach Programu Równać Szanse. Młodzież przez pół roku promowała nową dyscyplinę organizując pokazy otwarte, sondaże społeczne, warsztaty.

„W tym programie to młodzi są inicjatorami, realizatorami i sprawcami działań. Oni planują, oni decydują. Samodzielność młodzieży, szansa na to by mogli się sprawdzić w różnych zadaniach to idea programu- podkreśla Izabela Janczak-Bizoń z Stowarzyszenia Sportownia.

„Brałem udział w spotkaniu z Burmistrzem Dobczyc, potem kilkakrotnie załatwiałem formalne sprawy w poszczególnych wydziałach. Sporo się nauczyłem”- podkreśla Adam Urbaniak – uczestnik programu.

„Mam dużą satysfakcję z tego, że pozyskałam sponsora i dzięki temu każdy uczestnik sobotniego wydarzenia mógł spróbować pysznych drożdżówek.” - relacjonuje Joanna Suder – uczestniczka programu.

Program Równać Szanse od siedemnastu lat wpiera inicjatywy młodzieżowe w całej Polsce. Jego głównym założeniem jest wyrównanie szans młodych ludzi na dobry start w dorosłe życie. Chodzi o sytuację, w której młody człowiek z małej miejscowości potrafi samodzielnie i świadomie osiągać wyznaczone przez siebie cele, umie rozpoznać zasoby lokalnego środowiska i wykorzystać je z pożytkiem dla własnego rozwoju.
  
zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

zobacz

 

miejsce wydarzenia:
Dobczyce


 

 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 
Kontakt z Redakcją