ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 Warszawa
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
 
25-10-2013   -   26-10-2013 

 

 

Teatr Kamienica
Wieczory z poezją śpiewaną
Teatr Kamienica

Al. Solidarności 93
00-144 Warszawa

http://www.teatrkamienica.pl
biuro@teatrkamienica.pl
Teatr Kamienica
Al. Solidarności 93
00-144 Warszawa
20:00
       
 
Muzyka
25 i 26 października Teatr Kamienica zamieni się w muzyczne królestwo. Pierwszego dnia w Piwnicy Warsza pojawią się mistrzowie piosenki satyryczno-melancholijnej, czyli duet Trzeci Oddech Kaczuchy. Zaś następnego, fani poezji śpiewanej będą mieli okazję wysłuchać recitalu Anny Chodakowskiej i Romana Ziemlańskiego pt. „Msza Wędrującego”.

W piątek, Maja Piwońska i Andrzej Janeczko przedstawią codzienne sprawy i bieżące wydarzenia nurtujące społeczeństwo za pomocą krótkich utworów muzycznych. Publiczność będzie miała okazję wysłuchać hitów sprzed kilku lat, czyli takich piosenek jak Kombajnista, Wódz, czy Pytania syna poety. Mistrzowski duet jak zwykle wciągnie publiczność do wspólnego śpiewania. Program występu Trzeciego Oddechu Kaczuchy jest niezwykle urozmaicony, od piosenek kabaretowych, przez parodie znanych i lubianych utworów, po liryczne ballady. Ten satyryczny misz-masz, od czasu do czasu przetykany nutką melancholii, niejednego rozbawi do łez.

W sobotę w Piwnicy Warsza zagości Msza wędrującego w reżyserii Krzysztofa Bukowskiego. Recital powstał w oparciu o teksty „Missa Pagana” Edwarda Stachury. Ten niezwykły spektakl, którego premiera odbyła się ponad 20 lat temu w Starej Prochowni, powstał z myślą o Annie Chodakowskiej, która wraz z Romanem Ziemlańskim wykona aranżacje muzyczne twórczości Poety. Artyści wykonają m.in. takie utwory jak Confiteor, Prefacja, Anatema na śmierć, w których odnaleźć można to, co w twórczości Stachury najważniejsze – alegoryczną podróż w głąb ludzkiej duszy.
  
http://www.teatrkamienica.pl
 
Miejsce:
Teatr Kamienica
Al. Solidarności 93
00-144 Warszawa
 
Godz.
20:00
       

 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury