ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online NOWOŚĆ
 
06-10-2019       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Lata 20-te, lata 30-te - widowisko z piosenką retro.
ZAPRASZA
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
44-206 Rybnik
ul. 1 Maja 91B
http://www.dkchwalowice.pl
Rybnik
miejsce:
Dom Kultury Chwałowice
Rybnik ul. 1 Maja 91B
17:00
» Muzyka
Cudowny świat muzyki - widowisko z piosenką retro Teatru Muzycznego IWIA.

Bilety: 25 zł w przedsprzedaży do 5 października, 30 zł w dniu imprezy, do nabycia na: www.dkchwalowice.pl/kup-bilet.html i w Kasie DK Chwałowice tel. 32 4216222 w.39, dkchwalowice.kasa@gmail.com.

„Lata 20-te, lata 30-te” - treścią spektaklu są miłość, marzenia, pragnienia. Akcja rozgrywa się na ławeczce w parku, gdzie dwoje małżonków wspomina dawne czasy, wyznaje sobie miłość, śpiewa piosenki z tamtych lat. To muzyczne przedstawienie jest retrospekcją wydarzeń oraz lekcją historii dla współczesnych. Futra, baskinki, kapelusze, fraki, tango, walc, po prostu glamour. Dawne dobre, naiwne czasy. Powyższy opis charakteryzuje klimat panujący w widowisku stworzonym dla dwóch śpiewających aktorów. Usłyszeć w nim można m.in. piosenki Fogga i Ordonki oraz typowe dla tego okresu tanga i walce. Obecność na tym spektaklu gwarantuje różnorodne doznania, od radości po smutek i emocje jak z przedwojennego polskiego kina. Widowisko Lata 20-te, Lata 30-te, zostało laureatem X Ogólnopolskiego Jubileuszowego Festiwalu Piosenki Retro im. Mieczysława Fogga. W imieniu rodziny Foggów, laur wręczył prawnuk Michał

Spektakl wg scenariusza i w reżyserii Izabeli Witwickiej przygotował Teatr Muzyczny IWIA. Obsada: Izabela Witwicka, Jarosław Bielecki. Kierownictwo muzyczne: Wiesław Murzański. Choreografia: Izabela Witwicka. Kostiumy i scenografia: IWIA Styl.

„Lata 20-te, lata 30-te” - piosenki do posłuchania: https://www.grupaiwia.pl/audio-retro/.
„Lata 20-te, lata 30-te” - filmowy zwiastun: https://www.youtube.com/watch?v=S5A3PkvvOOY.

Izabela Witwicka - miłość do śpiewu, muzyki, tańca i aktorstwa dała się już poznać we wczesnym okresie młodości. Po Policealnym Studium Wokalno-Baletowego w Gliwicach, wyjechała na tourne do Francji, występując w spektaklu muzycznym Daniela Facerias’a pt: Marii. Występowała w Operze Śląskiej, Operetce Śląskiej późniejszym Teatrze Muzycznym w Gliwicach. Ukończyła Studia Licencjackie i Studia Magisterskie na Wydziale Wokalno-Aktorskim im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie mgr Danuty Wiater. Występowania u boku czołowych artystów operetkowej i operowej sceny muzycznej w znakomitych realizacjach rodzimych i zagranicznych reżyserów, choreografów, kostiumologów czy dyrygentów. Pragnienie rozwoju i fascynacja realizacją sceniczną, zaowocowały powstaniem własnej grupy artystycznej IwiA (Izabela Witwicka i Artyści). Wraz z mężem Marcinem Witwickim, zaprosiła do swojego projektu śpiewaków, tancerzy i aktorów. Tak powstał autorski Teatr Muzyczny IWIA. Oficjalna strona internetowa www.izawitwicka.pl.

Jarosław Bielecki - ukończył z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Krakowie na kierunku Śpiew Solowy w klasie dr. hab. Zdzisława Madeja. Zdobywca nagrody specjalnej podczas V Konkursu Wokalnego im Jana, Edwarda i Józefiny Reszków. Współpracuje z Operą Krakowską gdzie debiutował rolą Flavio w „Normie” Belliniego. Brał udział w przedstawieniach reżyserowanych m. in. przez Laco Adamika, Włodzimierza Nurkowskiego, Błażeja Peszka, Wacława Jankowskiego. Świetnie odnajduje się również w repertuarze operetkowo-musicalowym, kreując barwne postaci z zespołem Teatru Muzycznego IWIA, na scenach całej Polski.

Teatr Muzyczny IWIA www.grupaiwia.pl jest autorskim teatrem bez własnej sceny, dzięki temu dociera do miejsc gdzie widowisko muzyczne, spektakl lub koncert jest przyjmowany z wielkim entuzjazmem i aplauzem. Ich sceną jest każde miejsce, gdzie mogą realizować się artystycznie i występować przed publicznością. Wszystkie scenariusze widowisk w nurcie operetki, musicalu, klasycznej opery lub piosenki retro, są autorskim dziełem Izabeli Witwickiej, pomysłodawczyni, założycielki teatru, reżysera, projektantka kostiumów, scenografii i odtwórczyni głównych ról. Teatr Muzyczny IWIA w każdym miejscu w którym gości, zostawia po sobie niezatarte wrażenia i wciąż powraca z nowymi tytułami ze swojego repertuaru.
http://www.dkchwalowice.pl
Miejsce:
Dom Kultury Chwałowice
Rybnik ul. 1 Maja 91B
Godz.
17:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury