ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

 Rybnik
INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
 
20-05-2017   -    

 

 

Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
Spektakl taneczny - „Szukając Siebie”
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach

44-206 Rybnik
ul. 1 Maja 91B

http://www.dkchwalowice.pl
biuro@dkchwalowice.pl
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
Rybnik ul. 1 Maja 91B
19:00
       
 
Taniec
Premierowy spektakl Formacji Tanecznej BISS w reżyserii i choreografii Roksany Kołodziejczyk. Część choreografii przygotował również sam ZESPÓŁ. W spektaklu wystąpią tancerze: Julia Kusiak, Michał Siąkała, Karolina Sieroń, Zuzanna Łapka, Agnieszka Sapota, Natalia Czyżycka, Żaneta Marszolik, Julia Pluta, Sara Marut, Wiktoria Styrc, Emilia Buchalik, Aleksandra Pierchała, Piotr Sapota.

Formacja Taneczna Biss swoją działalność w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach rozpoczęła w lipcu 2014 r. Dzięki licznym sukcesom tanecznym, zdobywanym na turniejach tańca rangi powiatowej, wojewódzkiej i ogólnopolskiej, do zespołu zaczęły zgłaszać się nowe osoby pragnące rozpocząć swoją taneczną przygodę. I tak od września 2015 r. rozpoczęła działalność również Formacja Taneczna Biss Mini. Do niedawna członkowie obydwu zespołów zajmowali się głównie tańcem turniejowym. Obecnie jednak młodzi tancerze przede wszystkim angażują się w tworzenie spektakli tanecznych. A wszystko to za sprawą ubiegłorocznego Listopadowego Wieczoru Sztuk, podczas którego zaprezentowali wiązankę kilku etiud tanecznych tworzących mini spektakl, który spotkał się z ogromnym zainteresowaniem i uznaniem publiczności. Liczne gratulacje i płynące zewsząd słowa uznania skłoniły ZESPÓŁ do pracy nad nowym projektem. Strona: www.facebook.com/Formacja-Taneczna-BISS-825695334182920/.

Przesłanie: „Żyjemy coraz szybciej i pędzimy naprzód bez określonego celu. Żyjemy z dnia na dzień w ciągłym zagubieniu i braku czasu, a życie społeczne zmusza nas do ciągłego nakładania masek, odgrywania różnych ról w różnych sytuacjach życia codziennego. Łatwo jest zatracić poczucie własnej tożsamości w świecie, w którym indywidualność staje się niepotrzebną wartością za sprawą zewsząd narzucanych reguł, zasad i sposobów zachowań. Jak odnaleźć siebie, kiedy wokół nic nam w tym nie pomaga?”. /Roksana Kołodziejczyk/

Roksana Kołodziejczyk - instruktor tańca jazzowego w Domu Kultury w Rybniku-Chwałowicach. Trener, tancerz, choreograf, instruktor, pedagog. Absolwentka Wyższej Szkoły Umiejętności w Kielcach na kierunku Taniec i Kursu w zakresie Choreografia Sceniczna na specjalności Choreografia Tańca Nowoczesnego. Ukończyła również studia II stopnia na kierunku Odnowa Biologiczna i Turystyka Uzdrowiskowa. W wieku 14 lat całkowicie oddała się swojej pasji jaką jest taniec. Ucząc się podstaw jazzu oraz baletu wraz z zespołem zdobywała liczne wyróżnienia i główne nagrody na festiwalach tanecznych. Teraz te nagrody zdobywają zespoły przez nią kierowane: Formacja Taneczna Biss i Formacja Taneczna Biss Mini. Choć poznała wiele styli tanecznych jej miłością jest taniec jazzowy, którego korzenie sięgają Afryki. W kulturze afrykańskiej słowo "jazz" oznaczało siłę, gwałtowność i ekstazę. I jak mówi Roksana Kołodziejczyk - „Taniec jazzowy, to taniec, który daje możliwość twórczego wyrażenia siebie, to pasja, która potrafi odmienić życie”.

Bilety: normalny - 10 zł, przedsprzedaż do 12 maja i grupowy - 5 zł.
  
http://www.dkchwalowice.pl
 
Miejsce:
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
Rybnik ul. 1 Maja 91B
 
Godz.
19:00
       

 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2013


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury