ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online NOWOŚĆ
 
15-11-2019     - 06-12-2019  
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
17. POJEDYNEK NA SŁOWA
ZAPRASZA
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
44-206 Rybnik
ul. 1 Maja 91B
http://www.dkchwalowice.pl
Rybnik
miejsce:
Dom Kultury Chwałowice
Rybnik ul. 1 Maja 91B
12:00
BEZPŁATNE
» Literatura
17. POJEDYNEK NA SŁOWA Fundacji PGE Energia Ciepła dla szkół ponadpodstawowych. 15, 22, 29 listopada, 6 grudnia 2019 r. o godz. 12.00. Wstęp wolny!

Pojedynek na Słowa to szlachetna rywalizacja młodych adeptów szkół średnich, która recytuje wiersze i śpiewa piosenki, krótko mówiąc: walczy o słowa w konkursach upowszechniających poezję mówioną i śpiewaną. 8-osobowe drużyny z Rybnika, Wodzisławia Śląskiego i Żor rywalizować będą o miano najlepszych w interpretacji poezji. Wybitny aktor ś.p. Zbigniew Zapasiewicz podczas występu z okazji „Pojedynku” powiedział: „Świat, w którym nie bałoby poezji i śpiewu byłby nieludzki, ale dopóki bierzecie udział w takich imprezach jak POJEDYNEK z pewnością nie będziecie musieli wyobrażać sobie takiego świata”.

Pojedynek na Słowa to kuźnia talentów. W niej zaczynali, dziś aktorzy, muzycy i wokaliści jak: Karina Abrahamczyk-Zator, Jarosław Hanik, Anna Pawlus, Magdalena Lepiarczyk, Mateusz Banaszkiewicz, Kuba Blokesz, Malwina Klimek, Piotr Tłustochowicz, Mateusz Piecowski i wielu innych. Występują oni na scenach, estradach, w radiu i telewizji, biorą udział w znaczących Festiwalach. I każdy z uczestników tegorocznego Pojedynku ma takie szanse. Młodzi wykonawcy uczą się współzawodnictwa i spotykają się ze Sztuką przez duże S. Każdy Pojedynek rozpoczyna profesjonalny artysta. W tej przygodzie ze sztuką nie ma przegranych, bo wygrywa poezja!

15.11.2019 r. w konkursie wystąpią: Zespół Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Rybniku i Zespół Szkół Technicznych w Rybniku. W programie koncert: ,,Siedem bajek o miłości" - spektakl muzyczny poświęcony twórczości KORY.

22.11.2019 r. w konkursie wystąpią: Zespół Szkół Technicznych z Wodzisławia Śląskiego i i IV Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Rybniku. W programie koncert: ,,Taki pejzaż” - zaśpiewa Dorota ,,Sowa” Kuziela.

29.11.2019 r. w konkursie wystąpią: Zespół Szkól nr 1 im. Powstańców Śląskich w Rybniku, Zespół Szkół nr 2 im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego w Rybniku i Zespół Szkół Ogólnokształcących w Żorach. W programie koncert: ,,Przeciwwaga” - zaśpiewa Gabriela Kundziewicz i Dawid Gębala.

06.12.2019 r. w konkursie wystąpią: Zespół Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Rybniku i Zespół Szkół nr 2 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Żorach. W programie koncert laureatki głównej nagrody OFPA 2019 Natalii Skorupki z zespołem Coffee Experiment.

Organizatorami 17 Pojedynku na Słowa są: Fundacja PGE Energia Ciepła www.fundacjapgeenergiaciepla.pl i Dom Kultury Chwałowice www.dkchwalowice.pl.
Dyrektorem Artystycznym Pojedynku na Słowa jest Jadwiga Demczuk-Bronowska: pojedyneknaslowa@fundacjarybnik.pl.
http://www.dkchwalowice.pl
Miejsce:
Dom Kultury Chwałowice
Rybnik ul. 1 Maja 91B
Godz.
12:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2020


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury