ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
30-11-2019       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
"Trzy ćwierci do śmierci” - monodram Karoliny Martin w Rybniku.
ZAPRASZA
Dom Kultury w Rybniku-Chwałowicach
44-206 Rybnik
ul. 1 Maja 91B
http://www.dkchwalowice.pl
Rybnik
miejsce:
Dom Kultury Chwałowice
Rybnik ul. 1 Maja 91B
18:00
BEZPŁATNE
» Teatr
Spektakl dla młodzieży i dorosłych w ramach programu TEATR POLSKA 2019. Czas trwania - 45 min. Wstęp bezpłatny - obowiązują wejściówki do odbioru w Kasie Domu Kultury Chwałowice tel. 32 4216222 w.39, dkchwalowice.kasa@gmail.com.

Trailer monodramu Karoliny Martin „Trzy ćwierci do śmierci”: https://www.youtube.com/watch?v=vAgl-8htjO8.

"Trzy ćwierci do śmierci" - o swoim monodramie mówi Karolina Martin na antenie Radia Białystok: https://www.radio.bialystok.pl/podrozepokulturze/index/id/161553.

Trzy ćwierci do śmierci - monodram lalkowy inspirowany opowieściami z Supraśla, zebranymi i opracowanymi przez Wojciecha Załęskiego w zbiorze „Hecz precz stała się rzecz” oraz książką „Po trochu” Weroniki Gogoli. Wszystko zaczęło się od prababki Weroniki, która przeniosła Śmierć przez rzekę i w ten sposób zapewniła kobietom w swojej rodzinie długowieczność. Jest to jednak dar problematyczny. Bohaterka pragnie zakończyć swój zbyt długi żywot. Wcześniej jednak musi dokonać rachunku sumienia. Czy ciąży na niej przekleństwo złych ludzi? A może sama odpowiada za swoje nieszczęście? Czy ktoś przyjdzie jej z pomocą? Spektakl zrealizowano dzięki stypendium artystycznemu "Młodzi Twórcy" Prezydenta Miasta Białegostoku. Lalka została wykonana przez Karolinę Martin podczas warsztatów "Laboratory of creation body-puppets" z Natachą Belovą.

Reżyseria: Karolina Martin i Mateusz Smaczny, scenografia: Marek Idzikowski, lalka - Karolina Martin, muzyka: Paula Kowalczyk (altówka), Adam Milewski, Piotr Klauza (wiolonczela), realizator światła: Emil Lipski, obsada: Babucha - Karolina Martin, animacja materiału, śpiew – Zofia Straczycka, Magdalena Słowik. Premiera monodramu miała miejsce w Teatrze Szkolnym im. Jana Wilkowskiego w Białymstoku 28 czerwca 2018 r.

Monodram został wielokrotnie nagrodzony: II miejsce oraz Nagroda Publiczności na Festiwalu Teatrów Niezależnych Garderoba w Warszawie, "Złota podkowa pegaza" na XV Międzynarodowych Spotkaniach z monodramem w Suwałkach, Nagroda Jury na 6. Ogólnopolskim Festiwalu Monodramów MONOfest w Łodzi, Nagroda Rady Artystycznej - statuetka "Strzała Północy 2018", Nagroda Główna Publiczności oraz Nagroda Dyrektora Bałtyckiego Teatru Dramatycznego im. Juliusza Słowackiego w Koszalinie podczas 6. Koszalińskich Ogólnopolskich Dniach Monodramu - "Debiuty Strzała północy 2018".

Karolina Martin - absolwentka Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku Akademii Teatralnej w Warszawie. Dzięki stypendium dla Młodych Twórców, prezydenta miasta Białegostoku i grupie przyjaciół powołała do życia Babuchę! Lalkę, w którą tchnęła życie podczas warsztatów Laboratory of creation body-puppets z Natachą Belovą. Współzałożycielka Teatru FRAKTAL: https://www.facebook.com/TeatrFRAKTAL. W życiu próbuje odkryć, czym to życie właściwie jest, kim jest człowiek i po co nam to wszystko. Po to też, chce spotykać się w teatrze. Fascynuje ją ludzka różnorodność. I lubi w sobie dziecko, z którego nie całkiem wyrosła. Laureatka Nagrody Grand Prix XVII Festiwalu Sztuki Słowa Verba Sacra 2017 oraz wyróżnienia w konkursie Modjeska calling na interpretację monologów Szekspirowskich, organizowanego przez Teatr Polski w Poznaniu w 2018 roku. Strona FB: https://www.facebook.com/karolina.martin.58.
http://www.dkchwalowice.pl
Miejsce:
Dom Kultury Chwałowice
Rybnik ul. 1 Maja 91B
Godz.
18:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2021


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury