ZAPRASZA.net POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
07-05-2020     - 31-05-2020  
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
PoMOCnaMaseczka - Wesprzyj zakup respiratorów do Krakowa i Myślenic!
ZAPRASZA
Stowarzyszenie Sportownia
Poręba 27
32-425 Trzemeśnia
https://www.facebook.com/speedballsportownia/
Myślenice
miejsce:
INTERNET
ONLINE
» Wydarzenia inne
Jak działa #poMOCnaMaseczka? Zasada jest prosta: kupujesz maseczkę - cegiełkę i równocześnie wspierasz zakup sprzętu ratującego życie. W ten sposób organizatorzy chcą kupić przenośne respirator y dla szpitali.

Każdego dnia do szpitala w Myślenicach trafiają pacjenci m.in. z powiatów: tatrzańskiego, tarnowskiego, nowotarskiego, limanowskiego, wadowickiego u których objawy oraz wywiad epidemiologiczny wskazują na podejrzenie zarażenia koronawirusem.
Natomiast Oddział Dziecięcy Chorób Zakaźnych Szpitala im. Stefana Żeromskiego w Krakowie jest głównym oddziałem dziecięcym w Małopolsce, gdzie hospitalizowane będą dzieci z podejrzeniem i zarażeniem koronawirusem. Pracownicy szpitali stawiają czoła temu wyzwaniu i robią co w ich mocy, aby w jak najlepszy sposób zapewnić prawidłową opiekę i hospitalizację osób chorych, w tym dzieci.

Pomocna Maseczka – cegiełka na zakup respiratora
Aby ratować życie pacjentów Fundacja Akuratna i Stowarzyszenie Sportownia we współpracy z firmą krawiecką As-Garnitex zapraszają wszystkich do wspólnej pomocy. Firma As-Garnitex przekazała 10.000 wykrojów maseczek wykonanych w 100% z bawełny. Materiały trafią do wolontariuszek (szwaczek), dzięki którym powstaną akcyjne cegiełki. W akcję zaangażowała się także firma InPost, dzięki czemu paczki wysyłane są bezkosztowo i bezpiecznie (do wskazanego Paczkomatu).

Zbiórka prowadzona jest na stronie: https://zrzutka.pl/pomocnamaseczka

Po wejściu na którą wystarczy wybrać odpowiednią opcję wsparci: zakup maseczki-cegiełki dla siebie, zakup maseczki-cegiełki zawieszonej – dla służb, które ich potrzebują. W ten sposób organizatorzy zbiórki chcą kupić przenośny respirator m.in. dla szpitala w Myślenicach Powiatowego Szpitala w Myślenicach oraz Dziecięcego Oddziału Chorób Infekcyjnych i Pediatrii Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego w Krakowie.

Inicjatorzy akcji to organizacje społeczne angażujące się co roku m.in. w organizację charytatywnego festiwalu SMYK FEST im. Kacperka Chodurka w Małopolsce. Dotychczas podczas dwóch edycji wydarzenia zabrane zostało blisko 90 tysięcy złotych na pomoc najbardziej potrzebującym osobom z terenu Małopolski.
https://zrzutka.pl/pomocnamaseczka
Miejsce:
INTERNET
Godz.
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2021


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury