POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
08-12-2021     - 15-12-2021  
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Akcja Re!Generacja - Gra miejska dla mieszkańców Białegostoku
ZAPRASZA
"Dziś w Polsce" - Portal POLSKA ZAPRASZA
http://polska.zaprasza.eu
Białystok
miejsce:
Młodzieżowy Dom Kultury, Warszawska 79A, Białystok
BEZPŁATNE
DLA DZIECI
zapraszamy dzieci w wieku 7-12 lat
zapraszamy dzieci powyżej 12 lat
» Wydarzenia inne
Celem kampanii jest propagowanie kultury selektywnej zbiórki odpadów wśród ludności w Polsce
i wyjaśnienie, że zużyte opakowania to nie odpad, ale cenny zasób, który może zyskać drugie życie.
Tegoroczny projekt ma formę konkursu na największą ilość zebranych i poddanych recyklingowi kartonów po napojach! Naszymi partnerami są miasta i gminy, które chcą podjąć wyzwanie zwiększenia recyklingu kartonów po napojach. Miasto z najwyższymi wynikami w zbieraniu i recyklingu otrzyma atrakcyjne nagrody dla swoich mieszkańców: plac zabaw z ekoinstalacją i/lub ścieżki edukacyjne. Miasta Partnerskie, które podjęły się tego wyzwania, będą również aktywnie uczestniczyć w promocji selektywnej zbiórki kartonów po napojach i innych opakowaniach z wykorzystaniem materiałów informacyjnych przygotowanych przez Tetra Pak (filmy, książki online, grafiki, plakaty, animacje). Konsumenci mają również możliwość wzięcia udziału w interaktywnej grze on-line, aby dowiedzieć się więcej o recyklingu kartonów po napojach.
Więcej informacji na temat zapisów na stacjonarną grę miejską można znaleźć pod adresem: www.akcja-regeneracja.pl
„W Tetra Pak wierzymy, że wszystkie opakowania powinny być przekazywane do recyklerów, a nie na wysypisko. Działania wspierające rozbudowę infrastruktury związanej ze zbiórką i recyklingiem opakowań do płynnej żywności są dla firmy Tetra Pak ważną częścią strategii zrównoważonego rozwoju w Polsce i na świecie. Podniesienie poziomów recyklingu zależy w dużej mierze od skuteczności działającego systemu selektywnej zbiórki i sortowania, a wiele regionów w Polsce dopiero jest na etapie budowania tego systemu. Wszyscy - zarówno biznes, rząd i społeczeństwo powinni dołożyć wszelkich starań, aby osiągnąć założone cele recyklingowe. A poprzez podnoszenie świadomości związanej z niskoemisyjną gospodarką o obiegu zamkniętym i zaangażowanie w działania edukacyjne, w tym konkursy, możemy motywować i zachęcać miasta do podnoszenia poziomu zbiórki i recyklingu kartonów po napojach - mówi Monika Sommer, Market Sustainability Manager Poland & Baltics
Dotychczasowe działania najczęściej miały formę eko-pikników połączonych z konkursami lub pokazami edukacyjnymi. Odbywały się lokalnie, m.in. w Krakowie, Wrocławiu, Białymstoku, Kielcach, Augustowie, Poznaniu, Warszawie. W ostatnich latach, w dużej mierze dzięki edukacji, zebrano dodatkowo ponad 3000 ton kartonów po napojach. Ważnym podkreślenia jest fakt, że miasta biorące udział w projekcie gwarantują jego ciągłość stosując najlepsze praktyki i nadal sortując kartony.
Więcej informacji o projekcie i kampanii można znaleźć na stronie www.akcja-regeneracja.pl oraz w mediach społecznościowych.

O Tetra Pak

Tetra Pak jest światowym liderem w produkcji opakowań i urządzeń dla przemysłu spożywczego. W ścisłej współpracy z klientami i dostawcami firma oferuje bezpieczne, innowacyjne i zrównoważone produkty, które każdego dnia zaspokajają potrzeby setek milionów ludzi w ponad 160 krajach. Zatrudniająca ponad 25 000 pracowników na całym świecie firma wierzy w odpowiedzialne przywództwo w branży i zrównoważone podejście do biznesu. Zaangażowanie PROTECTS WHAT'S GOOD™ odzwierciedla jego wizję, że żywność musi być bezpieczna i dostępna wszędzie.
https://www.akcja-regeneracja.pl/
Miejsce:
Młodzieżowy Dom Kultury, Warszawska 79A, Białystok
Godz.
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2022


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury