POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
10-11-2021       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Koncert. Softer Than Pillow. szymonmówi “Coś się zepsuło”
ZAPRASZA
Dom Kultury Kadr
ul.W. Rzymowskiego 32
02-697 Warszawa
http://www.dkkadr.waw.pl
Warszawa
miejsce:
Dom Kultury Kadr
20.00
» Muzyka
wstęp: 20/30 zł, kup bilet online

Wymykający się z ram muzycznych gatunków, zaskakujący obserwacjami i do bólu celny. I piękny…

Skład zespołu:
Szymon Żuławski – wokal, gitara
Katarzyna Łopata – wokal
Marcin Bocian – bas
Jarosław Kasprzak – gitara
Jacek Wieczorkowski – perkusja

Gościnnie:
Magdalena Sowul – klarnet
Magdalena Laskowska – skrzypce

17 września nakładem firmy Mystic Production ukazała się debiutancka płyta szymonmówi pt. “Coś się zepsuło”. Płyta, która na starcie zbiera bardzo dobre recenzje, i jest swoistą odpowiedzią na obecne czasy, tak jak 20 lat temu była legendarna już płyta Lenny Valentino „Uwaga jedzie tramwaj” wydana jesienią 2001 roku.

szymonmówi to projekt wokalisty, kompozytora i tekściarza Szymona Żurawskiego, który tworzy piosenki opowiadające o problemach z otaczającym go światem, a zwłaszcza z relacjami z ludźmi. Do tworzenia inspiruje go szeroko pojęta popkultura, w której szuka znanych tropów, by przetworzyć je przez własną wrażliwość i zaprezentować w świeżym wydaniu.

Szymon w swoich tekstach łączy obserwacje społeczne z intymnymi, prywatnymi przeżyciami swoimi i swoich przyjaciół. Jak sam przyznaje najbardziej inspirującymi do tworzenia rzeczy są te najstraszniejsze i najtragiczniejsze wydarzenia w życiu i historii świata. Nie boi się w swoich piosenkach poruszać tematów trudnych jak przemoc domowa (teledysk “Grochów” powstał przy współpracy z Centrum Praw Kobiet), katastrofa klimatyczna (“Najgorętsze lato w historii”) czy rosnące w siłę ruchy antynaukowe (“Pieśń młodych foliarzy”).

Producentem większości materiału na płycie jest Swiernalis, artysta związany z wydawnictwem Kayax (albumy “Drauma” i “Psychiczny Fitnes”)

“Dzikość Serca” to kontynuacja podróży przez te sfery naszego istnienia, którymi raczej się nie chwalimy. Jak zauważa artysta – “Zdrada jest okropną rzeczą i bardzo trudno z niej się wydźwignąć”. Pierwszy singiel “Grochów”, traktował o.… przemocy domowej. – “Tak naprawdę w każdym z nas zakorzeniona jest przemoc, jako ta najbardziej pierwotna odpowiedź na wszystkie problemy”. – wyjaśnia szymonmówi.

O drugim singlu mówi zaś tak – “Dopracowałem “Dzikość Serca” w domowym zaciszu, ale podczas pracy w studio ze Swiernalisem postanowiłem połączyć jej hejdoprzoduizm z intymnym tekstem.” – i od razu dodaje – “W sztuce od zawsze chodziło mi o łączenie rzeczy z pozoru niepołączalnych.”

Autorką teledysku do utworu jest Marta Bijan. Zainspirowana filmem Lyncha stworzyła fantastyczny obraz, opowiadający o śmierci, miłości i tańcu, czyli wszystkich rzeczach, o których warto robić sztukę. Jestem bardzo szczęśliwy, że zgodziła się na tę współpracę i bardzo dumny z ostatecznego efektu.
https://www.dkkadr.waw.pl/cos-sie-zepsulo-szymonmowi/
Miejsce:
Dom Kultury Kadr
Godz.
20.00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2022


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury