POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE KRONIKA NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
27-05-2022       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
My, trans
ZAPRASZA
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie
ul. Dąbrowszczaków 3
10-538 Olsztyn
(Kamienica Naujacka MOK)
tel.: (89) 522 13 72 (centrala)
fax: (89) 522 13 51
http://www.mok.olsztyn.pl
Olsztyn
miejsce:
Sala pod Amfiteatrem
18:00
» Literatura
MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na spotkanie z Piotrem Jaconiem, cenionym autorem publikacji o osobach transpłciowych. Spotkaniu "My, trans" będzie towarzyszyła dyskusja, na którą zapraszamy przede wszystkim rodziców dzieci mierzących się z kwestią własnej identyfikacji płciowej oraz osoby, którym te zagadnienia są bliskie na co dzień. Wydarzenie odbędzie się w piątek 27 maja o godz. 18:00 w sali pod Amfiteatrem.
Ile jest osób transpłciowych w Polsce? Ciężko to oszacować, a wyniki statystyczne z różnych krajów są ze sobą sprzeczne. Wiadomo jednak, że 79% osób transpłciowych według raportu Kampanii Przeciw Homofobii zostało zaatakowanych słownie, fizycznie lub seksualnie z powodu transfobii. Jak czują się ich rodzice, gdy pozywa je własne dziecko, które walczy o swoją tożsamość? Jak czują się ich małżonkowie, gdy dowiadują się, że miłość ich życia chce dokonać tranzycji i w związku z tym muszą się rozwieść? Jak pomóc transpłciowemu dziecku oraz jego rodzicom? Czy jest szansa na poprawę sytuacji prawnej i społecznej osób transpłciowych w Polsce? W dyskusji na temat osób transpłciowych w Polsce wezmą udział:
Piotr Jacoń - dziennikarz TVN24. Autor m.in. reportażu o rodzicach osób transpłciowych „Wszystko o moim dziecku", książki o osobach transpłciowych „My trans" oraz cyklu rozmów „Bez polityki". Pracował w Radiu Plus, Radiu Gdańsk i w „Dzienniku Bałtyckim". Mieszka w Gdyni.
Emilia Wiśniewska - prezeska zarządu oraz koordynatorka rzecznictwa Fundacji Trans-Fuzja. Współprowadzi szkolenia oraz spotkania grup wsparcia dla osób transpłciowych, przybliża tematykę transpłciowości i sytuacji osób transpłciowych w mediach. Wcześniej w Fundacji pracowała na stanowisku koordynatorki biura. Niegdyś związana
również z ruchem skłoterskim i anarchistycznym oraz różnymi organizacjami LGBT i queerowymi grupami nieformalnymi, wolontariuszka Fundacji Trans-Fuzja w początkach jej istnienia, niepraktykująca (chwilowo) dziennikarka radiowa. Z wykształcenia kulturoznawczyni. Po godzinach pracy zajmuje się historią II wojny światowej i tematyką chrześcijaństwa akceptującego osoby LGBTQIAP.
Joanna Brzoza - zawodowo nadzoruje system zarządzania jakością w korporacji, prywatnie: mama 31-letniej osoby niebinarnej i niespełna 30-letniego heterosyna. Absolwentka Akademii Zaangażowanego Rodzica organizowanej przez Kampanię Przeciw Homofobii, współzałożycielka i członkini My, Rodzice, stowarzyszenia matek, ojców i sojuszników osób LGBTQIA. Organizowała grupę wsparcia dla osób LGBT+, angażuje się w działania zmierzające do poprawy sytuacji osób LGBTQIA w Polsce. Obecnie bierze udział w projekcie Lokalni liderzy i liderki motorem zmiany społecznej. W pracy uzyskała zgodę na przeprowadzenie szkolenia na "tęczowe" tematy. Uważa, że to bardzo ważne, bo edukacja to podstawa do zrozumienia, do pozbycia się lęków i uprzedzeń. To bardzo ważne również dla młodych rodziców, dla osób, które wkrótce być może zostaną rodzicami, żeby nie skrzywdzili swoich dzieci, a także ukłon w stronę osób nieheteronormatywnych, które na pewno są u niej w pracy.
Spotkanie poprowadzi Emilia Bartkowska-Młynek - współorganizatorka Olsztyńskiego Marszu Równości. Kulturoznawczyni i organizatorka wydarzeń kulturalnych. Członkini Stowarzyszenia Kobiet Filmowców, Stowarzyszenia FILMFORUM oraz Fundacji Wolności im. Tadeusza Kościuszki.
My, trans
27 maja (piątek) / godz. 18:00
Sala pod Amfiteatrem
Wstęp wolny
https://www.mok.olsztyn.pl/
Miejsce:
Sala pod Amfiteatrem
Godz.
18:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |   Rejestracja    |   Logowanie

 Copyright © 2002-2022


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury