POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
27-01-2023       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
//:project.europa
ZAPRASZA
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie
ul. Dąbrowszczaków 3
10-538 Olsztyn
(Kamienica Naujacka MOK)
tel.: (89) 522 13 72 (centrala)
fax: (89) 522 13 51
http://www.mok.olsztyn.pl
dobro@mok.olsztyn.pl
Olsztyn
miejsce:
Galeria Dobro
19:00
BEZPŁATNE
» Plastyka
MOK Olsztyn serdecznie zaprasza na wernisaż wystawy intrygujących prac Darii Ireny Górniewskiej i Wojciecha Serowika //:project.europa! Wydarzenie odbędzie się w piątek 27 stycznia o godz. 19:00 w Galerii Dobro.

{{{{EUROPA}}}}}
Europa - księżyc Jowisza, jeden z niewielu obiektów w Układzie Słonecznym, które uważane są za miejsca, gdzie mogło rozwinąć się życie pozaziemskie. Pod jego lodową skorupą znajduję się ocean, dający szansę na obecność nieznanych nam wcześniej organizmów.
Mistyczna kraina organicznych tworów powstała przez komputerową dekonstrukcję ludzkich wizerunków. Anty-świat. Rzeczywistość stworzona przez dwoje młodych artystów, którzy wizualnie dyskutują z odbiorcą o ciągłym rozwoju technologicznym.
Prezentowane na wystawie prace to przewodnik po naszym wyobrażeniu „Europy”, atlas „tworów” komputera. Refleksja nad relacją człowieka i sztucznej inteligencji, wizualne zastanowienie się nad symbiozą między naturą a anty-naturą, tj. technologią. Dbaj o „naturę”, kochaj „naturę”, bądź blisko „natury”, ślubuj jej miłość, wierność i uczciwość, i że jej nie opuścisz aż do śmierci, i przyrzekaj, że uczynisz wszystko, by Wasz związek był zgodny, szczęśliwy i trwały. Widzisz, że nie odstąpi Cię na krok, bo od dawna jesteście jednością. To, co Twoje, należy do niej, a co jej, należy do Ciebie.
Autorzy projektu zdecydowali się spojrzeć fotograficznie na grupę ludzi (każdy swoim indywidualnym sposobem patrzenia na człowieka), następnie powierzyli te zapisane na matrycy części ciała sztucznej inteligencji, nie wiedząc, czego mogą się spodziewać. Poprzez odpowiednią selekcję stworzyli cykl obrazów-abstrakcji, które zapraszają do zdegradowanego świata, do którego nie jesteśmy przyzwyczajeni.

Daria Irena Górniewska – 21-letnia artystka wizualna, studentka Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera. Aktualna dyplomantka Studium Fotografii ZPAF, członkini Polish Women Photographers. Autorka dwóch wystaw indywidualnych: „Płyń” oraz „Zobacz”, a także uczestniczka wielu wystaw zbiorowych w Polsce i
za granicą. W tym roku jej projekt miał swoją premierę na Festiwalu Nowej Sztuki we Frankfurcie. Jest laureatką „Wystaw się w CSW” 2021 (laureatka Nagrody Publiczności). Górniewska to również uczestniczka wielu warsztatów autorskich. Podejmuje współpracę z artystami z branży muzycznej, teatralnej oraz filmowej, tworząc prace konceptualne, spójne z ich wizją oraz dorobkiem artystycznym. Często używa autoportretu jako formy przekazu, opowiadając o rzeczach dla niej ważnych. Za jej pracami kryje się idea płynności wizerunku, nieskończonych ról ukrytych w formach i postaciach. Przyświeca jej koncept odnalezienia piękna w brzydocie. Zajmuje się głównie fotografią kreacyjną oraz fotografią emocjonalną.
Wojtek Serowik - 19-letni fotograf. Studiuje w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera. W swojej twórczości skupia się na osobistych obserwacjach i doświadczeniach. Traktuje otaczającą go rzeczywistość ze spora dawką ironii i groteski

Wystawa będzie prezentowana do 20 lutego 2023.

Daria Irena Górniewska, Wojciech Serowik
//:project.europa
27 stycznia (piątek) / godz. 19:00
Galeria Dobro
Wstęp wolny
https://www.mok.olsztyn.pl/
https://www.mok.olsztyn.pl/
Miejsce:
Galeria Dobro
Godz.
19:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie
 
 
 Copyright © 2002-2023


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury