POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
18-04-2023       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Tuesday's Heroes x Marcin Januszkiewicz koncert "Wolny Spokój"
ZAPRASZA
"Dziś w Polsce" - Portal POLSKA ZAPRASZA
http://polska.zaprasza.eu
Warszawa
miejsce:
Fabryka Norblina, Food Town
Warszawa, Żelazna 51/53
21:00
» Muzyka
Marcin Januszkiewicz
„Wolny Spokój”

18 kwietnia, godz. 21:00, Fabryka Norblina Food Town, Warszawa

Jeśli wszystko jest tu i teraz to teraz jesteś częścią tego.
Koncert z długo wyczekiwanej autorskiej płyty Januszkiewicza jest skierowane do osób nie tylko zainteresowanych twórczością wokalisty, lecz także spragnionych powiewu muzycznej świeżości. Artystyczną drogę Marcina Januszkiewicza wyróżnia głębokie zrozumienie wokalisty z towarzyszącymi mu muzykami. W ten sposób powstała także autorska wariacja na temat muzyki jazzowej, piosenki poetyckiej, trapu oraz elementów muzyki elektronicznej.

Marcina Januszkiewicza nie sposób zaszufladkować. Bardziej niż wokalistą jest on osobowością sceniczną. Jego twórczość wolna od jednoznacznych rozwiązań pulsuje silnymi emocjami, trafnymi obserwacjami świata, odważnymi komentarzami związanymi z życiem każdego człowieka.

Marcin zaprasza do świata muzyki z pogranicza gatunków. Artysta z przyjemnością eksperymentuje z różnymi stylami oraz nurtami, a przy tym bardzo świadomie kieruje własną drogą twórczą . Wszystkie kolejne wydania, koncerty i realizowane projekty składają się na przemyślaną i spójną całość.

Zarówno w utworach, jak i podczas koncertów brak jest artystycznego zadęcia. Próżno szukać również przerostu formy nad treścią. Ekstrawagancja Januszkiewicza polega na poszukiwaniu w przekazie maksymalnej prostoty oraz prawdy w pełnej jej krasie – bez masek, kostiumów czy cekinów. Marcin Januszkiewicz na każdym kroku mówi o codzienności i to do niej odnosi większość pisanych tekstów. Czerpie inspiracje z najdrobniejszych rzeczy. Zamyka w słowach znane wszystkim obrazy. Jest jednym ze swoich odbiorców, doświadcza podobnych sytuacji, zmaga się z tymi samymi wyzwaniami. Dlatego nawet przypadkowy słuchacz czuje szczerość oraz uczciwość przekazu płynącego z głośników.

Na polskiej scenie muzycznej Marcina Januszkiewicza wyróżnia umiejętność wydobywania z tekstów tego, co w nich ukryte. On bawi się muzyką i znaczeniami. Pokazuje, że każda historia ma wiele interpretacji i że my – ludzie z krwi i kości – wszystko możemy przepuszczać przez filtr, do którego jest nam najbliżej.

Podczas koncertu artysta zaśpiewa utwory z autorskich płyt: „Wolny Spokój” (2022) i „Dzięki kochana” (2021) oraz kilka premierowych piosenek.


Występują:
• Marcin Januszkiewicz
• Jacek Kita - piano
• Jan Pieniążek – perkusja

Reżyseria światła – Artur Wytrykus
https://goingapp.pl/wydarzenie/tuesday-s-heroes-x-marcin-januszkiewicz-koncert/kwiecien-2023?fbclid=IwAR1fEpt7rqae3LmKFtV0cnWTougz9iqK04oERn2owu1o6cXEyulCRlFxazo
https://www.facebook.com/events/1893237371024272
Miejsce:
Fabryka Norblina, Food Town
Warszawa, Żelazna 51/53
Godz.
21:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie
 
 
 Copyright © 2002-2024


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury