POLSKA ZAPRASZA KRAKÓW ZAPRASZA TV ZAPRASZA ART ZAPRASZA
Dodaj wydarzenie Dodaj relację Rejestracja Logowanie  

INSTYTUCJE KULTURY ▼ KATEGORIE WYDARZEŃ ▼ WYDARZENIA RELACJE NASZ PATRONAT DZIŚ W KRAKOWIE
 
Kategorie wydarzeń
 
 
Film
Kabaret
Literatura
Muzyka
Plastyka
Sport
Taniec
Teatr
Wystawy różne
Wydarzenia inne
 
  Bezpłatne

Dla dzieci

Wspólne: dla dzieci i dorosłych

Dla seniorów

Festiwale

Odbywające się online
 
19-10-2023       
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone
Dokument w BOK | Pokazy filmowe dla szkół ponadpodstawowych | Bezkrwawa rewolucja
ZAPRASZA
Bielański Ośrodek Kultury
ul. Carla Goldoniego 1
01- 913 Warszawa
tel: (22) 834-65-47, 504 399 108
https://bielanski.waw.pl/
promocja@bok-bielany.eu
Warszawa
miejsce:
Bielański Ośrodek Kultury, ul. Carla Goldoniego 1.
11:00
BEZPŁATNE
» Film
Dokument w BOK to projekt edukacyjny, który zaprasza młodzież ze szkół ponadpodstawowych oraz nauczycieli do wzięcia udziału w niezapomnianej przygodzie z edukacją filmową. Kolejna edycja tego innowacyjnego przedsięwzięcia już niebawem! Projekt jest finansowany z Funduszu Edukacji Kulturalnej ze środków m.st. Warszawa.

W nadchodzącym sezonie czekają na nas spotkania pełne fascynujących filmów dokumentalnych, których tematyka dotyczy istotnych kwestii naszej rzeczywistości. Nie zabraknie produkcji poświęconych ekologii, technologii cyfrowej, historii czy społeczeństwu. To nie tylko okazja do czerpania wiedzy, lecz także szansa na zainspirowanie się, podjęcie dyskusji i wymianę poglądów.

Podczas projekcji filmów dokumentalnych, młodzież będzie miała okazję spotkać się z osobami reprezentującymi branżę filmową. To niepowtarzalna szansa na zdobycie wiedzy od ekspertów, którzy pracują na co dzień w tej pasjonującej dziedzinie. Przybliżą nam kulisy powstawania filmów, opowiedzą o swoich doświadczeniach i odpowiedzą na nurtujące pytania.

Pokazy filmowe stanowić będą punkt wyjścia do twórczych dyskusji. Młodzież będzie miała okazję wyrazić swoje opinie, podzielić się refleksjami i zainspirować innych swoją kreatywnością. Osoby prowadzące spotkania oraz zaproszeni goście będą wspólnie tworzyć atmosferę, sprzyjającą wymianie poglądów i rozwijaniu własnego myślenia.

Ważnym wydarzeniem w ramach Dokumentu w BOK będzie ostatni pokaz, który zorganizujemy we współpracy ze Stowarzyszeniem Filmowców Polskich. To ważne partnerstwo pozwoli nam zaprezentować wyjątkowe produkcje, które na stałe wpisały się w historię polskiego kina dokumentalnego.

Gorąco zapraszamy młodzież ze szkół ponadpodstawowych oraz nauczycieli do wzięcia udziału w kolejnej edycji projektu Dokument w BOK. Przyjdźcie i odkryjcie świat filmowej edukacji, który otworzy przed Wami nowe horyzonty, poszerzy wiedzę i rozbudzi waszą kreatywność. Dołączcie do naszej społeczności, gdzie pasjonaci filmu spotkają się z młodymi umysłami, gotowymi na podjęcie wyzwań i inspirującą podróż w świat dokumentacji.


Udział w projekcie jest bezpłatny, obowiązują zapisy do 30.09.2023 r. (grupy zorganizowane): dokument@bielanski.waw.pl
Projekt jest finansowany z Funduszu Edukacji Kulturalnej ze środków m.st. Warszawa.
Koordynatorki projektu:

Małgorzata Łukasiuk m.lukasiuk@bielanski.waw.pl

Aleksandra Zdancewicz a.zdancewicz@bielanski.waw.pl

Organizator zastrzega sobie prawo do zmian w repertuarze.


“BEZKRWAWA REWOLUCJA”

„Bezkrwawa rewolucja. Krótka historia internetu w Polsce” to film dokumentalny o kulisach podłączenia Polski do internetu oraz jego wpływie na upowszechnianie i rozwój polskiej kultury. Pomysłodawcą i producentem filmu jest Narodowe Centrum Kultury, a koproducentem Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych w Warszawie.

W opowieściach ludzi, którzy w latach 80. wyjeżdżali z Polski, często przewija się wspomnienie kolorowych półek w sklepach wypełnionych towarami. W Polakach rodziło się wtedy marzenie, że w ich kraju kiedyś będzie podobnie. Dla rodzimych naukowców takim pragnieniem stało się sprowadzenie internetu. Gdy powracali z zagranicznych stypendiów w zachodnich ośrodkach badawczych, to tego narzędzia brakowało im najbardziej – internet pozwalał na przekazywanie danych na dużą odległość, co posuwało skomplikowane badania zdecydowanie naprzód. Gdy w 1991 roku, na fali przemian ustrojowych, udało się nawiązać pierwszą łączność internetową, chyba nikt nie spodziewał się, jak bardzo ta technologia wpłynie na sposób życia milionów Polaków. Film dokumentalny „Bezkrwawa rewolucja. Krótka historia internetu w Polsce” w reżyserii Łukasza Czajki to opowieść o tym, jak rodził się, rozwijał oraz co zmienił internet w Polsce.
Bohaterami filmu są naukowcy związani z Wydziałem Fizyki, Obserwatorium Astronomicznym UW oraz Centrum Astronomicznym im. Mikołaja Kopernika PAN, a także Instytutem Informatyki UJ. O internecie opowiadają także badacze i fascynacji. Wśród bohaterów znajdują się także artystki i artyści, którzy wykorzystali internet do promocji swojej twórczości lub uczynili go swoim tworzywem.
Reżyser i scenarzysta – Łukasz Czajka

Producent – Narodowe Centrum Kultury
Koproducent – Wytwórnia Filmów Dokumentalnych i Fabularnych
Film został sfinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
https://bielanski.waw.pl/dokument-w-bok/
https://fb.me/e/bEAuQQzkm
Miejsce:
Bielański Ośrodek Kultury, ul. Carla Goldoniego 1.
Godz.
11:00
WYDARZENIE ARCHIWALNE, już zakończone

 
 


Dodaj wydarzenie    |    Dodaj relację    |    Rejestracja  |  Logowanie
 
 
 Copyright © 2002-2023


Polskie Niezależne Media
 

Kontakt z Redakcją


 Serwis Dziś w Polsce jest w całości finansowany przez Fundację Promocji Kultury