„Mickey 17” – kosmiczny królik doświadczalny
Zdobywca Oscara za „Parasite”, Joon-ho Bong powraca z nową… kosmiczną opowieścią! Obejrzyj „Mickey 17” razem z KINOCHŁONEM – zapraszamy na seans jeszcze w maju. W czwartek, 22 maja, o godz. 18:30 na ekranie kina Iskra (ul. 3 Maja 38) na jedynym seansie będzie można zobaczyć film „Mickey 17” z Robertem Pattinsonem w roli głównej.
To kolejna przełomowa produkcja Joon-(...) ... więcej »
sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr
W maju na Warsaw Short Framing przyjrzymy się filmowym matkom i ich rolom w życiach dzieci. Z bułgarskim mężczyzną zastanowimy się, czy odebrać telefon od mamy, z izraelską kobietą wdamy się w skomplikowany konflikt, z francuskimi siostrami spróbujemy odnaleźć się w trudnej sytuacji rodzinnej, a z chińską matką udamy się w podróż w poszukiwaniu prawdy o s(...) ... więcej »
Czytelnia naukowa
Filia 21 Biblioteki Kraków
ul. Królewska 59
22-05-2025 -
18:00
BEZPŁATNE
Michał Choiński – amerykanista, stypendysta Fulbrighta na Uniwersytecie Yale, profesor na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przeprowadził wywiady z ponad 50 redaktorami „New Yorkera”, zgromadził setki nagrań, a w archiwum magazynu i w The New York Public Library dokonał unikalnych odkryć. Jedyny Polak, któremu redakcja „New Yorkera” tak mocno uchyliła drzwi swojego świata. Specjalizuje się także w literaturze amerykańskiego P(...) ... więcej »
„Mickey 17” – kosmiczny królik doświadczalny
Zdobywca Oscara za „Parasite”, Joon-ho Bong powraca z nową… kosmiczną opowieścią! Obejrzyj „Mickey 17” razem z KINOCHŁONEM – zapraszamy na seans jeszcze w maju. W czwartek, 22 maja, o godz. 18:30 na ekranie kina Iskra (ul. 3 Maja 38) na jedynym seansie będzie można zobaczyć film „Mickey 17” z Robertem Pattinsonem w roli głównej.
To kolejna przełomowa produkcja Joon-ho Bonga, a w niej niezapowiadający się na bohatera Mickey Barnes nieoczekiwanie podejmuje się wyjątkowej pracy. Jego pracodawca żąda bowiem ostatecznego poświęcenia. Mickey musi umrzeć, żeby zarobić… Brzmi tajemniczo? -I bardzo dobrze! – Jaki jest plan na kolonizację odległych planet? O co chodzi w ekspedycji Marshalla (którego fantastycznie gra Mark Ruffalo)? Kim jest „wymienialny”? -wszystkiego dowiecie się w kinie. Chyba że wcześniej czytaliście powieść Edwarda Ashtona „Mickey7”, na której opiera się film.
Obiecujemy świetne aktorstwo, szybką akcję, trochę groteski i całe mnóstwo świetnej zabawy!
Film obejrzy z nami i przedyskutuje Mateusz Demski – dziennikarz i krytyk filmowy. Publikuje m.in. w czasopiśmie „Ekrany”, miesięczniku „Kino”, „Magazynie Filmowym” SFP, a także w portalach CzasKultury.pl, Interia.pl, Wirtualna Polska, Papaya.Rocks, Popmoderna, artPapier. Programer Ars Independent Festival w Katowicach. Związany z Festiwalem Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, gdzie co roku współtworzy gazetę festiwalową. Na koncie ma rozmowy m.in. z Terrym Gilliamem, Gasparem Noé, Bong Joon-ho, Kristen Stewart, Siergiejem Łoźnicą, Bélą Tarrem, Françoisem Ozonem, Dario Argento, Costa-Gavasem, Albertem Serrą, Kantemirem Bałagowem, Corneliu Porumboiu. W wolnych chwilach poszerza kolekcję gadżetów z „Gwiezdnych wojen”.
Serdecznie zapraszamy na wspólny filmowy wieczór!
APK – DKF KINOCHŁON
- - -
Cennik i rezerwacja biletów:
Bilet na pojedynczy pokaz: 18 zł
Bilet ulgowy: 12 zł
Karnet na cztery pokazy: 60 zł (ważny przez pół roku)
Rezerwacje i sprzedaż: Augustowskie Placówki Kultury, Rynek Zygmunta Augusta 9, tel. 643 36 59 lub na godzinę przed rozpoczęciem seansu w Kinie „Iskra”.
sala: Broadway
wstęp wolny, rezerwacja miejsc online lub w DK Kadr
W maju na Warsaw Short Framing przyjrzymy się filmowym matkom i ich rolom w życiach dzieci. Z bułgarskim mężczyzną zastanowimy się, czy odebrać telefon od mamy, z izraelską kobietą wdamy się w skomplikowany konflikt, z francuskimi siostrami spróbujemy odnaleźć się w trudnej sytuacji rodzinnej, a z chińską matką udamy się w podróż w poszukiwaniu prawdy o swoim synu.
W programie:
Mama dzwoni, reż. Deyan Bararev (Bułgaria) 25’, (16+)
Pewnej nocy w Sofii przecinają się losy dwóch braci, alkoholika, dilera narkotyków i taksówkarza.
Devek, reż. Uriya Hertz (Izrael) 14’, (16+)
Młody mężczyzna, chcąc wesprzeć swoją chorą matkę, zabiera ją do medium. Na miejscu okazuje się, że nic nie idzie po jego myśli.
Trzy ziarna soli, reż. Ingrid Chikhaoui (Francja) 26’, (18+)
Dwie siostry w wieku 8 i 5 lat spędzają samotnie czas w domu na wsi. Młodsza z nich, Elsa, połyka trzy ziarna gruboziarnistej soli. Judith oznajmia jej, że jest skazana na śmierć przez odwodnienie i zostało jej tylko kilka godzin życia. Powrót matki wywraca los rodziny do góry nogami.
Dom, reż. Vee Shi (Australia) 15’, (16+)
Ming, pogrążona w żałobie chińska matka, przyjeżdża do Australii, w której mieszkał jej niedawno zmarły syn. Wraz z jego przyjacielem Erikiem odbywa podróż upamiętniającą mężczyznę. W jej trakcie odkrywa długo skrywany sekret.
Po seansie odbędzie się rozmowa publiczności. Dołączcie do nas!
Czas trwania wydarzenia: ok. 80 min
Maciej Misztal – absolwent organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej w Szkole Filmowej w Katowicach oraz kulturoznawstwa na UKSW. Pomysłodawca i dyrektor Lubelskiego Festiwalu Filmowego. Animator kultury, edukator filmowy, badacz wydarzeń kulturalnych. Kurator pokazów filmowych współpracujący z instytucjami kultury i festiwalami. Od lat rozwija autorską metodę pracę w widownią kinową polegającą na budowaniu lokalnych społeczności za pomocą wykorzystania zjawiska kinempatii. Pomysłodawca i kurator projektu Warsaw Short Framing. Producent i kierownik produkcji filmów dokumentalnych i audycji telewizyjnych. Odznaczony Medalem Prezydenta Miasta Lublin.
Czytelnia naukowa
Filia 21 Biblioteki Kraków
ul. Królewska 59
22-05-2025 -
BEZPŁATNE
18:00
Michał Choiński – amerykanista, stypendysta Fulbrighta na Uniwersytecie Yale, profesor na Uniwersytecie Jagiellońskim. Przeprowadził wywiady z ponad 50 redaktorami „New Yorkera”, zgromadził setki nagrań, a w archiwum magazynu i w The New York Public Library dokonał unikalnych odkryć. Jedyny Polak, któremu redakcja „New Yorkera” tak mocno uchyliła drzwi swojego świata. Specjalizuje się także w literaturze amerykańskiego Południa.
Spotkanie poprowadzi Wacław Krupiński