Dwór w Stryszowie - Oddział Zamku Królewskiego na Wawelu
16-07-2025 - 20-07-2025
W niedzielę, 6 lipca 2025 r., w zabytkowym Dworze w Stryszowie- Oddziale Zamku Królewskiego na Wawelu - odbył się poruszający wernisaż wystawy fotografii przygotowanej w ramach projektu „Zainspirowani opowieścią Irit Amiel" realizowanego w Liceum Sztuk Plastycznych i Technikum dla Modzieży „Cosinus" z Krakowa. Wydarzeniu towarzyszył wyjątkowy koncert piosenki polsko-hebrajskiej, który dopełnił artystycznego hołdu złożonego je(...) ... więcej »
"KURS SAMOOBRONY oczywiście poleciłabym innym! Atmosfera super. Prowadzący cierpliwi, kompetentni i pomocni. Po pierwszych zajęciach już poczułam większą pewność w ciele i w głowie! Najbardziej podobała mi się mnogość różnych technik (w tak krótkim czasie trwania kursu!), indywidualne podejście do każdego, poprawa błędów, ćwiczenia tłumaczone w bardzo klarowny sposób." - to opinia Joanny, naszej uczestniczki. Dołącz i (...) ... więcej »
Harmonogram spotkań z Rydlówką w Galerii Bronowice:
1. Warsztaty z tworzenia makramowych breloczków
Termin: 11.07 (piątek)
I Tura godz. 10.00-11.00 (limit 40 osób)
II Tura godz. 11.00-12.00 (limit 40 osób)
Dwór w Stryszowie - Oddział Zamku Królewskiego na Wawelu
16-07-2025 - 20-07-2025
W niedzielę, 6 lipca 2025 r., w zabytkowym Dworze w Stryszowie- Oddziale Zamku Królewskiego na Wawelu - odbył się poruszający wernisaż wystawy fotografii przygotowanej w ramach projektu „Zainspirowani opowieścią Irit Amiel" realizowanego w Liceum Sztuk Plastycznych i Technikum dla Modzieży „Cosinus" z Krakowa. Wydarzeniu towarzyszył wyjątkowy koncert piosenki polsko-hebrajskiej, który dopełnił artystycznego hołdu złożonego jednej z najważniejszych poetek ocalonych z Zagłady – Irit Amiel.
Wystawa powstała z inicjatywy Justyny Kuśnierzowskiej – Dyrektorki Liceum Sztuk Plastycznych Cosinus oraz Technikum dla Młodzieży Cosinus w Krakowie. To właśnie uczniowie tych placówek – po zapoznaniu się z życiem i twórczością Irit Amiel przedstawionych im przez samą Agnieszkę Piśkiewicz-Bornstein, przyjaciółkę i osobistą asystentkę literacką poetki – stworzyli, pod okiem fotografa Artura Brockiego, przejmujące fotograficzne interpretacje jej poezji. Powstałe prace dotykają uniwersalnych emocji, takich jak strach, samotność, żal, nadzieja czy przebaczenie, ukazując, że głos młodego pokolenia może być niezwykle dojrzały i pełen empatii.
– Młodzież nie tylko uczyła się patrzenia przez obiektyw, ale też patrzenia emocjami w głąb historii, poezji i ludzkiego doświadczenia. Irit Amiel mówiła: „Jeśli przeżyjesz, opowiedz ludziom". Dla nas ta wystawa jest właśnie taką opowieścią. – podkreśliła Justyna Kuśnierzowska podczas otwarcia wydarzenia.
Uroczystość dopełnił recital Klaudii Zboralskiej, który zabrał publiczność w niezwykłą podróż przez język, emocje i tradycję żydowskiej piosenki. Spotkanie z twórcami projektu – Justyną Kuśnierzowską i fotografem Arturem Brockim – pozwoliło biorącym udział w wydarzeniu gościom jeszcze lepiej zrozumieć proces powstawania prac i ideę stojącą za projektem.
Autorami prezentowanych fotografii są: Oliwia Łabaj, Jakub Merkel, Mateusz Zawlocki, Lena Buczek, Milena Jaros, Kamila Kochan, Luna Pelc, Damian Drozdowski oraz Anna Zaleśny.