Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na projekt „SIEWCY. Pole w środku miasta”. Sięgamy do dawnych kultur słowiańskiej i pruskiej, by poprzez działania kulturalne porozmawiać o tym, co dziś najważniejsze: relacji człowieka z naturą, tradycją, ziemią – i samym sobą. Wspólnie zastanowimy się, co możemy zaczerpnąć z przeszłości, by lepiej rozumieć teraźniejszość. Dawne wierzenia, rytuały i rytmy natury staną (...) ... więcej »
dziedziniec Muzeum Archeologicznego w Krakowie, ul. Senacka 3
19-07-2025 -
20:00
Teatr Mumerus zaprasza na "Mumerus. Koncert" (w wersji plenerowej) w ramach LATA TEATRALNEGO MUMERUS.
"Mumerus. Koncert"
19 lipca 2025: „Mumerus. Koncert”, godz. 20:00
20 lipca 2025: „Mumerus. Koncert”, godz. 20:00
Bilety online:
https://kicket.com/wydarzenia/mumerus-koncert-22763?locationId=d79e65d9-0a70-4f8b-a6fe-47e4561390c3&eventId=310195
W miarę dostępności miejsc możliwy jest zakup biletów bezpośrednio przed spektakl(...) ... więcej »
Wawel Truck wyrusza w wiosenno-letnią trasę, aby sprawiać Radość Level Wawel mieszkańcom polskich miast! Już w najbliższą sobotę, 19 lipca, interaktywna ciężarówka marki Wawel pojawi się w Dobczycach.
Do zobaczenia podczas wiosenno-letniej trasy!
W wiosenno-letniej trasie Wawel Truck zaprasza do swojego bajkowego wnętrza, pełnego niespodzianek i atrakcji, które zapewnią najmłodszym niezapomnianą zabawę. Animowane gry zr(...) ... więcej »
Harmonogram spotkań z Rydlówką w Galerii Bronowice:
1. Warsztaty z tworzenia makramowych breloczków
Termin: 11.07 (piątek)
I Tura godz. 10.00-11.00 (limit 40 osób)
II Tura godz. 11.00-12.00 (limit 40 osób)
Miejski Ośrodek Kultury w Olsztynie zaprasza na projekt „SIEWCY. Pole w środku miasta”. Sięgamy do dawnych kultur słowiańskiej i pruskiej, by poprzez działania kulturalne porozmawiać o tym, co dziś najważniejsze: relacji człowieka z naturą, tradycją, ziemią – i samym sobą. Wspólnie zastanowimy się, co możemy zaczerpnąć z przeszłości, by lepiej rozumieć teraźniejszość. Dawne wierzenia, rytuały i rytmy natury staną się dla nas pretekstem do rozmowy o kondycji psychicznej współczesnego człowieka, jego zmęczeniu, wewnętrznych burzach, potrzebie przemiany i wspólnoty.
W programie:
15:00 Legenda o Szepczącym Kamieniu – warsztaty z opowieścią
17:00 Osobowości drzewne Parku Centralnego – ekospacer z Agnieszką Antosik (Szepczącą z Drzewami)
19:00 Śmierć i żałoba w kontekście antropologicznym– warsztaty z Instytutem Dobrej Śmierci
Więcej o projekcie można znaleźć na stronie SIEWCY. Pole w środku miasta
Projekt dofinansowano z budżetu Miasta Olsztyna w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2025.
Wawel Truck wyrusza w wiosenno-letnią trasę, aby sprawiać Radość Level Wawel mieszkańcom polskich miast! Już w najbliższą sobotę, 19 lipca, interaktywna ciężarówka marki Wawel pojawi się w Dobczycach.
Do zobaczenia podczas wiosenno-letniej trasy!
W wiosenno-letniej trasie Wawel Truck zaprasza do swojego bajkowego wnętrza, pełnego niespodzianek i atrakcji, które zapewnią najmłodszym niezapomnianą zabawę. Animowane gry zręcznościowe to idealna okazja do sprawdzenia swoich umiejętności i pokonania słodkich wyzwań. Dzięki specjalnym okularom VR najmłodsi mogą wyruszyć w wirtualną podróż rollercoasterem po fabryce czekolady Wawel, gdzie poznają tajniki produkcji słodyczy i dowiedzą się, dlaczego charakteryzują się one nie tylko pysznym smakiem, ale również krótkim i wartościowym składem!
Każdy odwiedzające Wawel Truck może zrobić wyjątkowe zdjęcie w fotolustrze w dwóch sceneriach: owocowej i czekoladowej, a następnie wysłać je na swój adres e-mail.
Całość zabawy w interaktywnej ciężarówce wieńczy wejście do słodkiej strefy, w której dzieci mogą skomponować mieszankę ze swoich ulubionych słodyczy, zabrać ją ze sobą i cieszyć się smakiem na królewskim poziomie!
Wawel Truck zapewni najmłodszym niezwykłe atrakcje 19 lipca na parkingu przy ul. Podgórskiej, w godzinach 12:00-18:00.
Informacje o kolejnych wydarzeniach z udziałem Wawel Trucka można śledzić na oficjalnych profilach marki Wawel na Instagramie i Facebooku.
dziedziniec Muzeum Archeologicznego w Krakowie, ul. Senacka 3
19-07-2025 -
20:00
Teatr Mumerus zaprasza na "Mumerus. Koncert" (w wersji plenerowej) w ramach LATA TEATRALNEGO MUMERUS.
"Mumerus. Koncert"
19 lipca 2025: „Mumerus. Koncert”, godz. 20:00
20 lipca 2025: „Mumerus. Koncert”, godz. 20:00
Bilety online:
https://kicket.com/wydarzenia/mumerus-koncert-22763?locationId=d79e65d9-0a70-4f8b-a6fe-47e4561390c3&eventId=310195
W miarę dostępności miejsc możliwy jest zakup biletów bezpośrednio przed spektaklem. W tym wypadku płatność jedynie gotówką (30 zł).
-----------
Muzyka to suma ciszy przerywanej dźwiękami – na ogół uporządkowanymi – na kształt układu planet. Cisza wyraża się w przestrzeni. Przestrzeń to teatr – dźwięków, zachowań, relacji międzyludzkich. Przestrzeń ma wartość muzyczną, a muzyka – wartość dramatyczną, czyli teatralną. W takiej przestrzeni każdy
najdrobniejszy dźwięk jest aktorem pracującym na zespołowy sukces. I żaden nie może przejść przez ucho bezkarnie.
Przestrzeń gry między muzykami tworzy układ o zarysie trójkąta. Decyzja o takim właśnie układzie rzutuje na całą sytuację teatralną. Tak, teatralną, bo punkt ciężkości przesuwa się tu z
wykonania swojej części na nieprzerwaną komunikację z partnerem i partnerką. To tu pojawiają się dramatyczne lub komiczne napięcia, którymi żywi się teatr. Dźwięki i ciszę
słyszymy selektywnie - raz jakby głębiej, intensywniej, a innym razem mniej. Lub wcale. Przerwa w odbieraniu bodźców dźwiękowych, choćby trwała ułamek sekundy, to
błogosławieństwo. To czas, żeby ciało wchłonęło wcześniej posłyszane dźwięki. Na przecięciu gry i obecności (kiedy się akurat nie gra) jest najciekawiej, najbardziej inspirująco. To tutaj wykonawcy mówią do siebie ciszą i milczą dźwiękami. Przywołują lub oddalają niewypowiedzianymi słowami.
Program: wariacje i improwizacje na temat następujących utworów:
- J. S. Bach, Preludium z 2 Suity wiolonczelowej
- F. Chopin, Preludium e-moll
- L. van Beethoven, Sonata księżycowa
- A. Vivaldi, La Follia
- J. S. Bach, Preludium c-moll z Das Wohltemperierte Klavier
- F. Chopin, Etiuda f-moll
- F. Chopin, Mazurek a-moll
- B. Bartok, Tańce rumuńskie
- E. Grieg, W grocie Króla Gór
- F. Chopin, Walc cis-moll
Wykonawcy: Susanna Jara (skrzypce, wiolonczela, cymbały, lira korbowa, głos), Alicja Margolin (fortepian, pianino kapitańskie, elektryczne instrumenty klawiszowe), Michał Braszak (kontrabas, sampling).
Reżyseria: Wiesław Hołdys
-----------------------------
Koncerty odbędą się na dziedzińcu Muzeum Archeologicznego w Krakowie, ul. Senacka 3, o godzinie 20:00. Wydarzenia odbędą się niezależnie od warunków pogodowych, gdyż miejsce prezentacji jest zabezpieczone na wypadek niekorzystnych warunków atmosferycznych.
fot. Robert Siwek
Projekt współfinansowany ze środków Miasta Krakowa.